صفحه نخست » اخبار و مقالات » راهنمای ثبت برند در گرگان فوری

راهنمای ثبت برند در گرگان فوری

راهنمای ثبت برند در گرگان فوری

موسسه حقوقی ثبت نوول در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ثبت برند در گرگان به متقاضیانی که در صدد ثبت آن می باشند مطالبی را ارائه نماید. همراه ما باشید. برند دسته بندی زیادی دارد و قوانین خاص برای ثبت آن تدوین شده است. بر اساس قوانین علائم تجاری ثبت برند اجباری نیست. اما برای برند های ثبت شده قوانین سر ساخته ای برای حمایت از مالکیت معنوی اثر در نظر دارد که افراد را مجاب می کند تا با ثبت برند در گرگان اقدام کنند.

ثبت برند در گرگان

ثبت برند در گرگان همانند سقف یک خانه است، همان طور که خانه بی سقف وجود ندارد کسب و کاری بدون داشتن اسم یا نماد خاص وجود ندارد، از مغازه بگیرید تا محصول تا خدمات همه آنها دارای اسمی هستند که بتوانند توسط مشتریان شان شناخته شوند، اما آنچه که لازم است بدانید این است که چگونه اسم برند تان را تنها برای کسب و کار خودتان داشته باشید.

ثبت برند در گرگان

ثبت برند در گرگان

فواید ثبت برند در گرگان

مهم ترین فایده ای که ثبت برند دارد ایجاد مالکیت برای اسم یا نمادی است که آن را ثبت می کنید ، این امر سبب می شود هیچ کس نتواند برند تان را به ثبت برساند و در صورتی که از برند ثبت شده ای استفاده کنند، باید جریمه پرداخت نمایند و می توانید علیه آن مجموعه ادعای ضرر و زیان کنید.

فایده دیگر برند این است که ارزش مادی و معنوی دارد خیلی از مجموعه های بزرگ ارزش واقعی دارایی شما برندی است که پیش از این به ثبت رسیده است، زیرا برندی که شناخته می شود برندی است که محصول را می فروشد.

بیشتر بدانید ...
راهنمای تخصصی ثبت برند در بوشهر

مدارک برای ثبت برند در گرگان

اسناد و مدارک اشخاص حقوقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل.
 • پروانه فعالیت شرکت.
 • آگهی ثبت شرکت.
 • آگهی تغییرات شرکت.
 • کارت بازرگانی در صورت نیاز.
 • گواهی امضاء مدیر عامل.
 • وکالت نامه در صورت داشتن وکیل.

مدارک اشخاص حقیقی

 • کپی کارت ملی و شناسنامه.
 • جواز کسب یا  هر پروانه فعالیت به نام متقاضی.
 • کارت بازرگانی در صورت لزوم.
 • گواهی امضاء متقاضی.
 • وکالت نامه در صورت داشتن وکیل.

شرایط ثبت برند در گرگان

 • متقاضیان حقیقی ثبت برند باید حداقل سن قانونی را داشته باشند که مطابق قانون ایران 18 سال می باشد.
 • درخواست اولیه برند باید در سامانه مالکیت صنعتی https://iripo.ssaa.ir با تکمیل اظهار نامه انجام شود.
 • برای ثبت بین المللی باید اول برند تان در ایران به ثبت برسد.
 • حتماً باید موضوع مجوز ارائه شده برای ثبت برند با طبقات مورد درخواست ثبت مرتبط باشد.
 • برند دارای 45 طبقه می باشد که باید از قبل طبقات مورد نظر را انتخاب نمایید.
 • برای ثبت برند غیر فارسی یا بی معنی باید حتماً کارت بازرگانی داشته باشید.
 • اگر برند پیش از این تأیید ثبت گرفته باشد ولو اینکه ثبت نشده باشد ثبت آن برای شما امکان پذیر نمی باشد.
 • ظرف سی روز از تأیید ثبت برند باید حتماً روزنامه پرداخت شود در غیر این صورت تأیید ثبت برند تان منتفی می شود.

مهمترین خدمات ثبت مالکیت صنعتی

ثبت برند و خدمات مرتبط با ثبت برند مثل؛ نقل و انتقال برند و تمدید اعتبار برند و علائم تجاری، ثبت طرح صنعتی و تمدید اعتبار طرح صنعتی، ثبت اختراع و نقل و انتقال اختراع، این سه مورد از اصلی ترین خدمات مالکیت صنعتی است. متقاضی بعد از ثبت این موارد در ایران می تواند برای ثبت بین المللی آن نیز اقدام نماید.

بیشتر بدانید ...
ثبت برند در یزد ارزان و به صرفه

مراحل ثبت برند در گرگان

 1. استعلام برند قبل از ثبت: این استعلام باید قبل از ثبت برند حتماً صورت گیرد تا متقاضیان از ثبت برند شان اطمینان حاصل کنند. استعلام ثبت برند در سامانه ثبت علائم تجاری انجام می شود.
 2. تکمیل فرم سامانه مالکیت صنعتی: فرم ثبت نام یا تقاضا نامه ثبت برند در سامانه ثبت علائم تجاری می باشد در این سامانه باید اطلاعات مربوط به متقاضی، نماینده یا وکیل وی، مستندات برند و غیره طی فرمت آن وارد نمایید و پذیرش ثبت برند را دریافت کنید.
 3. دریافت تأیید ثبت برند: بعد از اینکه کد پذیرش دریافت می کنید برند شما در نوبت رسیدگی ثبت برند قرار می گیرد که کارشناسان اداره ثبت علائم تجاری طی نوبت رسیدگی درخواست شما را مورد بررسی قرار می دهند که در نهایت ممکن است ابلاغ به ادامه روند یا رد برند و یا نقص مدارک ثبت برند تان دهند.
 4. روزنامه رسمی اول: بعد از دریافت تأیید باید روزنامه رسمی اول برند منتشر گردد و طی سی روز نمی توان اقدامی برای ادامه روند ثبت انجام داد.
 5. حق ثبت برند: بعد از سی روز از انتشار روزنامه رسمی اول باید واریزی دولتی ثبت برند پرداخت گردد تا شماره ثبت برای برند تان صادر شود.
 6. روزنامه رسمی دوم: این روزنامه اعلام ثبت برند به نام مالک برند برای عموم مردم است تا از این پس هیچ کس از آن استفاده نکند.
 7. تکوین پرونده ثبت: با اصل مدارک در نهایت باید به تنها اداره ثبت علائم تجاری تهران مراجعه کنید تا تشکیل یا تکوین پرونده ثبت برند تان را انجام دهید و گواهی ثبت برند تان را دریافت کنید.

نحوه تمدید اعتبار برند ثبت شده در گرگان

همان طور که می دانید هر برند به مدت ده سال اعتبار دارد این مدت زمان اعتبار از تاریخ ثبت برند می باشد، بعد از حدود ده سال 6 ماه مانده به اتمام تاریخ اعتبار برند گرگان سیستم اداره ثبت علائم تجاری برای درخواست تمدید اعتبار برند شما باز می باشد، در هر صورت اگر طی 6 ماه قبل از اتمام اعتبار برند موفق به تمدید اعتبار برند نشدید، طی 6 ماه بعد از آن نیز زمان دارید تمدید برند تان را انجام دهید در غیر این صورت هر شخصی که اولین تقاضا را بعد از 6 ماه برای ثبت برند دهد با ثبت آن به نام وی موافقت می شود.

بیشتر بدانید ...
ثبت برند در یاسوج شایسته شما

زمان تقریبی و هزینه ثبت برند در گرگان

هزینه های ثبت برند در گرگان بستگی به عوامل متعدد مثل نوع متقاضی ثبت، طبقات مورد درخواست ثبت، نوع برند مورد درخواست و غیره دارد که در هزینه های متعدد همچون هزینه ثبت برند، هزینه روزنامه و غیره تأثیر گذار می باشد. حداقل زمان ثبت برند 35 روز می باشد. که در این مدت کوتاه وضعیت ثبت برند مشخص خواهد شد.

نحوه ثبت اختراع در گرگان

اختراع به هر نوع ایده و دستاوردی که محصول یا شی یا ابزاری را به نوعی ایجاد کرده باشد. که پیش از این وجود نداشته باشد اختراع محسوب می شود. بعد از اینکه اطمینان حاصل کردید از اینکه اختراع شما جدید و نو هست می توانید درخواست ثبت آن را همانند برند از سامانه مالکیت صنعتی انجام دهید.

نحوه ثبت طرح صنعتی در گرگان

طرح صنعتی در گرگان همانند اختراع قابل انجام است. لازم است در ابتدای امر باید توجه داشته باشید طرح صنعتی جدید و کاملاً متفاوت باشد و نسبت به تغییرات ظاهری محصولی باشد. جهت ثبت طرح صنعتی نیز لازم است اظهارنامه ثبت طرح صنعتی را تکمیل نمایید.

برای انجام امور ثبت برند خود با کم ترین هزینه و در کم ترین زمان می توانید با کارشناسان مجرب ثبت نوول از طریق صفحه تماس با ما در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام و عرض ادب من یک برند تجاری را به ثبت نمودم و در مرحله اول اوکی شد ولی بعد از دو ماه اعتراض خورد مگر هم چین موردی پیش می آید؟

سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی، بعد از ثبت اظهارنامه اولیه برند تا مدت زمان 30الی45 روز امکان تشابه یا رد وجود دارد. بدین شکل که در بررسی کامل از جانب مسئول اداره مالکیت صنعتی امکان رد شدن وجود دارد.