صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت برند در کرمان

ثبت برند در کرمان

ثبت برند در کرمان

برای اینکه بدانید برای ثبت برند کرمان باید از جا شروع کنید لازم است در زمینه قواعد ثبت اطلاعات لازم را کسب نمایید، مجموعه بین المللی ثبت نوول با بیش از ده سال سابقه فعالیت در حوزه های مختلف ثبتی و ارائه دهنده خدمات مختلف ثبت، در این مقاله به قوانین و مقررات بین المللی و داخلی ثبت برند می پردازد پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با شرایط و نحوه ثبت برند تخصصی آشنا شوید.

قواعد و شرایط ثبت برند در کرمان

همه افراد قبل از اینکه به موضوعی ورود پیدا کنند اول از لحاظ شرایط آن را می سنجد تا ببینند چه منافعی برای آنها به دنبال دارد، ثبت برند در کرمان نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد، شما با ثبت برند تخصصی کرمان صاحب و مالک یک برند می شوید، شاید بگویید مالکیت یک اسم چه سودی دارد.

قواعد و شرایط ثبت برند در کرمان

قواعد و شرایط ثبت برند در کرمان

اولاً این مالکیت هم معنوی می باشد و هم ارزش مادی دارد، ثانیاً کسی جز شما نمی تواند از آن استفاده کند و یا آن را مجدد ثبت نماید. ثالثاً قابل نقل و انتقال می باشد و می توانی حق امتیازی که برای شما ایجاد شده را به سایر اشخاص واگذار نمایید.

از دیگر فواید ثبت برند این است که هیچ شخصی نمی تواند از برند شما سوء استفاده نماید و هر گونه سوء استفاده در این زمینه برای اشخاص مسئولیت قانونی به دنبال دارد.

مراحل ثبت برند در کرمان

 1. انتخاب اسم برند: یکی از مهمترین مراحل این است که اسم برندی انتخاب کنید که با قواعد ثبت برند در کرمان در تضاد نباشد، مطابق قانون ثبت علائم تجاری ثبت اسم محصول برای همان محصول قابل پذیرش نمی باشد و یا صفت ها به تنهایی قابل ثبت نمی باشند، اسامی مشهور و اسامی مذهبی نیز به تنهایی قابل ثبت نیستند، ثبت برند با تک سیلاب عام نیز ممکن نمی باشد، از دیگر قواعد ممنوع ثبت، ثبت اسم مکان یا اسم سازمان ها می باشد.
 2. استعلام اسم برند: یکی دیگر از قواعد ثبت این است که اگر برندی قبل از تاریخ ثبت متقاضی به ثبت رسیده باشد و درخواست متقاضی مغایر با حقوق مالکیت معنوی دیگران باشد کارشناس اداره اجازه آن را به متقاضی دیگر نمی دهد. بنابراین افراد برای اینکه مدت زمان زیادی را برای تأیید برند از دست ندهند لازم است با توجه به قابلیت هایی که در سامانه علائم تجاری در نظر گرفته شده استعلام برند را دریافت نمایند. شما می توانید از  طریق تماس با کارشناسان ثبت نوول نیز استعلام نام برند تان را دریافت کنید.
 3. ثبت اظهار نامه برند: این اظهار نامه در سامانه مالکیت صنعتی تکمیل می شود، در این اظهار نامه اطلاعات مربوط به متقاضی ثبت برند و مدارک و مستندات ثبت برند و همچنین مدارک و علامت تجاری مورد تقاضای ثبت بار گذاری می گردد.
 4. جواب ثبت برند: بعد از این که اظهار نامه ثبت برند با دریافت کد پذیرش به کارتابل اداره ثبت علائم تجاری ارسال می شود، سه کارشناس وظیفه بررسی ثبت یا عدم امکان ثبت برند را دارند که در نهایت نظر آنها با امضاء رئیس اداره تأیید می شود و نظر مربوطه به متقاضی ابلاغ می گردد. که در صوت تأیید ثبت، پروسه روند ثبت به صورت زیر می باشد.
 5. روزنامه رسمی نوبت اول برند: روزنامه نوبت اول برند باید حداکثر ظرف سی روز از تاریخ ابلاغ برند چاپ گردد، این روز نامه اطلاعیه ثبت برند در کرمان را برای عموم منتشر می کند تا اگر کسی برای ثبت این برند ادعا یا اعتراضی دارد حداقل طی سی روز از تاریخ انتشار به اداره ثبت علائم تجاری مراجعه نماید.
 6. حق درج و ثبت برند: بعد از سی روز از تاریخ انتشار تأیید نهایی ثبت صادر می شود و باید هزینه حق ثبت برند پرداخت گردد، تا نسبت به ثبت برند شماره ثبت صادر شود.
 7. روزنامه رسمی نوبت دوم برند: روزنامه نوبت دوم بعد از صدور شماره ثبت باید پرداخت و منتشر گردد تا اطلاعیه ثبت برند اعلام گردد.
 8. تشکیل پرونده ثبت برند: فرقی نمی کند شما از کجای ایران درخواست ثبت برند را تکمیل نموده باشید در هر صورت باید تشکیل پرونده ثبت برند در اداره ثبت علائم تجاری استان تهران انجام شود که تنها اداره ثبت علائم تجاری ایران می باشد و گواهی نامه ثبت برند در کرمان نیز از این اداره بعد از تشکیل پرونده ثبت برند صادر می شود.
بیشتر بدانید ...
ثبت برند در یاسوج شایسته شما

نکته: برای تشکیل پرونده در اداره ثبت علائم تجاری باید اصل مدارکی که در سامانه اظهار نامه برند قرار گرفته بود ارائه گردد.

ثبت برند بین المللی در کرمان

برای اینکه بتوانید ثبت برند بین الملل داشته باشید باید پیش از آن برند تان را در ایران به ثبت برسانید، یعنی ابتدا برند تان ثبت داخلی می شود و در نهایت می توانید اقدام به ثبت بین المللی آن کنید، ثبت بین المللی برند از طریق پروتکل مادرید انجام می شود.

ثبت برند بین المللی در کرمان

ثبت برند در کرمان

این پروتکل که 85 عضو دارد اشخاص می توانند ثبت برند بین المللی در هر یک از کشور های عضو این پروتکل را داشته باشند، ثبت بین المللی برند در سایت تجارت جهانی با هزینه معادل فرانک سوئیس انجام می پذیرد. چنانچه قصد ثبت برند بین المللی را دارید ابتدا بادی برند تان در ایران ثبت شود.

مدارک ثبت برند در کرمان

 • متقاضیان ثبت برند گاهی اشخاص حقیقی و در برخی موارد اشخاص حقوقی یا شرکت ها می باشند، بنابراین بد نیست بدانید مدارکی که هر یک برای ثبت برند باید ارائه دهند با هم متفاوت می باشد، تفاوت این دو ثبت تنها به دلیل مدارک ثبت برند می باشد و از مراحل و قواعد یکسانی پیروی می کنند. اما مدارکی که باید برای ثبت برند در کرمان ارائه دهند به شرح زیر می باشد.
 • مدارک اشخاص حقوقی یا شرکت ها برای ثبت برند در کرمان: اشخاص حقوقی برای ثبت برند باید مدارک شناسایی مدیر عامل ، مدارک ثبتی شرکت، گواهی امضاء مدیر عامل، جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری به نام شرکت، کارت بازرگانی در صورت لزوم، وکالت نامه در صورت داشتن وکیل، نمونه علامت تجاری قابل ثبت.
 • مدارک اشخاص حقیقی برای ثبت برند در کرمان: مدارک شناسایی خود متقاضی یا متقاضیان، کپی جواز فعالیت به نام متقاضی یا یکی از متقاضیان ثبت برند، کارت بازرگانی در صورت نیاز، وکالت نامه در صورت داشتن وکیل، گواهی امضاء متقاضی، شماره موبایل به نام متقاضی، نمونه ای از برند.
بیشتر بدانید ...
چگونگی شرایط ثبت برند در شهرکرد

خدمات ثبت مالکیت صنعتی در کرمان

اداره مالکیت صنعتی نسبت به بررسی و ثبت علائم تجاری، اختراع، طرح صنعتی را در ایران و به صورت بین المللی بر عهده دارد. برخی خدمات دیگر این سازمان نیز شامل تمدید اعتبار ده ساله برند، تمدید اعتبار طرح صنعتی هر 5 سال یک بار طی دو نوبت، استعلام آنلایین کلیه خدمات ثبتی از سامانه مالکیت صنعتی است.

ثبت برند اشتراکی در کرمان چگونه صورت می گیرد ؟

برای ثبت برند اشتراکی باید دو یا چند نفر با توافق قبلی تقاضای ثبت برند اشتراکی را داشته باشند، برند اشتراکی برندی است که از 100 مالکیت برند بر اساس توافقی که شرکاء با هم انجام می دهند برند به نسبت به نام هر یک از آنها به ثبت می رسد، برای ثبت برند اشتراکی متقاضیان می توانند از مشاوره های رایگان مجموعه ثبت نوول در این زمینه استفاده کنند.

ثبت اختراع در کرمان

اختراع به ایده ساخته شده توسط مخترع که تا کنون وجود نداشته است و برای ثبت آن لازم است قبل از افشاء آن اقدام شود. سامانه مالکیت صنعتی اظهارنامه ثبت اختراع را در اختیار شما قرار خواهد داد و با ارائه تصاویر اختراع، مدارک شناسایی مخترع، ارائه توصیف نامه و ادعا نامه نسبت به بررسی و ثبت آن توسط کارشناسان این حوزه اقدام خواهد کرد.

ثبت طرح صنعتی در کرمان

طرح صنعتی نیز از دیگر خدماتی است که سازمان مالکیت صنعیت ارائه می دهد. با این تفاوت که طرح صنعتی 5 ساله اعتبار دارد و طی دو نوبت نیز اعتبار آن قابل تمدید است و نسبت به ظاهر یک محصول تفاوتهای ایجاد شده است. برای طرح صنعتی تنها ارائه توصیف نامه کافی است.

بیشتر بدانید ...
چگونگی ثبت برند در اصفهان

هزینه و زمان ثبت برند در کرمان

همیشه برای به دست آوردن امتیاز یا حقی باید هزینه ای پرداخت گردد، شما می توانید هزینه ثبت برند در کرمان را از کارشناسان ثبت نوول بپرسید، زیرا ثبت برند هزینه های متعددی دارد که تحت تأثیر درخواست هایی متقاضیان می باشد به طور کلی 45 طبقه ثبت برند وجود دارد که درخواست متقاضیان همیشه به یک صورت نمی باشد، برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ثبت نوول تماس بگیرید.

ثبت برند یک محدوده زمانی 35 الی 45 روزه دارد که در این محدوده زمانی وضعیت ثبت یا عدم ثبت برند مشخص خواهد شد. بعد از تایید طی حداکثر دو ماه آگهی قانونی برند صادر خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
4 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با سلام جهت اطلاع میخواستم بدونم که مدت اعتبار ثبت طرح صنعتی چند سال می باشد؟

طرح صنعتی 5 سال اعتبار دارد و طی دو نوبت نیز اعتبار آن قابل تمدید است و نسبت به ظاهر یک محصول تفاوتهای ایجاد شده است.

هزینه ثبت برند در کرمان را بفرمایید

درود بر شما به دلیل متقیر بودن هزینه ها با کارشناسان ما در نوول تماس بگیرید یا شماره خود را جهت تماس کارشناسان در سایت ثبت نمایید.