صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت برند در سنندج با روشی آسان و به صرفه

ثبت برند در سنندج با روشی آسان و به صرفه

برندسازی در سنندج

در این مقاله مجموعه ثبت نوول با تیم وکلا و مشاوران رسمی برای شما اطلاعات مربوط به نحوه ثبت برند در سنندج و مهم ترین نکات ثبتی برند را در این مقاله تدوین نموده، شما به صورت رایگان نیز می توانید از مشاوره های کارشناسان ما استفاده نمایید. با ما در ادامه همراه باشید.

راهنمای ثبت برند در سنندج

اگر رویای فروش محصولاتتان در سراسر دنیا و شناخت محصولتان توسط مصرف کنندگان را دارید پس لازم است ثبت برند در سنندج داشته باشید، سنندج به عنوان یکی از تولید کنندگان صنایع دستی و تولید محصولات مختلف در استان کردستان است که تولید کنندگان آن برای ورود به بازارهای داخلی و خارجی لازم است نام یا نشان مخصوص به خود را داشته باشند.

راهنمای ثبت برند در سنندج

ثبت برند در سنندج

در راهنمای ثبت برند در سنندج به شما خواهیم گفت چگونه برند ثبت کنید. ثبت برند دارای قواعد خاص خود است که در قانونی با نام ثبت علائم تجاری بر اساس مقرراتی تصویب شده عنوان شده است که در ادامه مهمترین موارد آن را عنوان کرده ایم لذا پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید و تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

چگونه می توان یک برند موفق در سنندج داشت ؟

 • برند موفق برندی است که مالکیت آن محرز باشد بدین معنا که برند در اداره ثبت مالکیت صنعتی ثبت شده باشد.
 • برند موفق برندی است که از لحاظ نوشتار و لفظ ساده کوتاه و دارای چندین حالت معنا و تلفظ  نباشد.
 • دیگر ویژگی یک برند موفق عدم تشابه آن با برند های مشهور در بازار است، برخی گمان می کنند اگر برند شان نزدیک به برند معروفی باشد در مدت زمان کوتاهی جایگاهی که آن برند دارد در بازار پیدا می کند در صورتی که این امر سبب بی اعتمادی مشتریان به محصول شما می شود.
 • از ویژگی دیگر یک برند موفق می توان به قابل پیگیری قانونی بودن آن اشاره نمود، که تنها به وسیله ثبت برند در سنندج ممکن می باشد.
بیشتر بدانید ...
ثبت نشان و علامت تجاری

مراحل ثبت برند در سنندج

 1. تکمیل فرم اظهار نامه ثبت برند در سنندج: این فرم در سامانه ثبت علائم تجاری زیر نظر مالکیت صنعتی به صورت پیش فرض تعریف شده است تا متقاضیان ثبت برند در سنندج به این سامانه جهت تکمیل فرم اظهار نامه و دریافت کد پذیرش به آن مراجعه نمایند.
 2. ابلاغیه ثبت: ابلاغیه ثبت برند از سوی کارشناسان اداره ثبت علائم تجاری در صورتی که نتیجه رسیدگی مثبت بوده باشد و اجازه طی مراحل ثبت به شما داده می شود.
 3. روزنامه نوبت اول: این روزنامه برای اطلاعیه درخواست ثبت برند می باشد که ظرف سی روز اشخاصی که اعتراضی نسبت به ثبت برند دارند می توانند با مراجعه به اداره ثبت علائم تجاری از ثبت آن ممانعت به عمل آورند.
 4. دریافت شماره ثبت: بعد از سی روز از تاریخ انتشار روزنامه اول با پرداخت هزینه حق ثبت برند شماره ثبت آن صادر می شود.
 5. روزنامه نوبت دوم: پرداخت و نشر روزنامه نوبت دوم به منزله ثبت برند می باشد، که اطلاعات مربوط به مالک، خود برند و تاریخ ثبت آن در این روز نامه منتشر می گردد.
 6. تشکیل پرونده برند: پرونده ثبت برند باید در استان تهران در اداره ثبت علائم تجاری انجام شود، برای تشکیل پرونده ثبت برند شما باید اصل مدارک را ارائه نمایید و بعد از آن گواهی نامه ثبت برند تان در سنندج صادر می شود.

مدارک ثبت برند در سنندج

 • مدارک ثبتی متقاضیان حقوقی: شرکت ها برای ثبت برند باید آگهی ثبت و در صورت داشتن تغییراتی باید آگهی آخرین تغییرات خود را ارائه دهند.
 • مدارک شناسایی متقاضی: کپی شناسنامه و کارت ملی برای متقاضی حقیقی و مدیر عامل متقاضی حقوقی و متقاضیان خارجی باید کد فراگیر و پاسپورت ترجمه شده ارائه دهند.
 • مجوز: جواز کسب یا جواز تأسیس و یا پروانه تأسیس و یا هر نوع پروانه فعالیت با موضوع مربوط به محصولی که قرار است برند در آن ثبت گردد.
 • شماره تلفن به نام: یک شماره موبایل به نام متقاضی حقیقی یا مدیر عامل متقاضی حقوقی برای ثبت برند باید ارائه شود.
 • گواهی امضاء: متقاضی حقیقی و یا مدیر عامل متقاضی حقوقی برای ثبت برند در سنندج باید قبل از ثبت گواهی امضاء دریافت نمایند.
 • کارت بازرگانی: کارت بازرگانی برای ثبت برند هایی می باشد که فارسی نیستند.
 • وکالت نامه: در صورت داشتن وکیل برای پیگیری پرونده ثبت برند در سنندج لازم است وکالت نامه ارائه شود.
بیشتر بدانید ...
خدمات ثبت برند در زاهدان

شرایط ثبت برند در سنندج

شرایط ثبت برند در سنندج

مهم ترین شرایط ثبت برند این است که اولا متقاضی ثبت برند باید حداقل سن قانونی را داشته باشد که مطابق قانون ایران 18 سال تمام می باشد. ثانیاً متقاضی برای ثبت باید برند فارسی با ریشه فارسی و نوشتار فارسی جهت ثبت ارائه نماید و در صورت تقاضای ثبت برند لاتین یا غیر ایرانی باید کارت بازرگانی داشته باشند. یکی دیگر از شرایط ثبت برند در واقع داشتن مجوز با موضوع مرتبط با طبقه ثبت به نام متقاضی ثبت برند می باشد. در ادامه نکات بیشتری را در خصوص ثبت برند مطالعه می کنید.

مهم ترین نکاتی که در ثبت برند در سنندج باید رعایت شود ؟

 • یکی از نکاتی که باید قبل از ثبت برند انجام دهید، استعلام برند می باشد، این امر سبب می شود تا حد زیادی از ثبت برند تان مطمئن شوید. استعلام برند تان را هم اکنون به صورت رایگان از کارشناسان ثبت نوول دریافت نمایید.
 • مدارک مربوط به ثبت برند همانند مجوز فعالیت و کارت بازرگانی باید به نام شخص متقاضی یا یکی از متقاضیان ثبت برند در سنندج باشد.
 • در صورتی که درخواست ثبت برند تان با نقص پرونده رو به رو شد حداقل ظرف سی روز باید تکمیل پرونده تان را انجام دهید، در غیر این صورت پرونده ثبت برند تان به طور کل قابل پیگیری نیست همین طور اگر درخواست شما با موافقت ثبت رو به رو شود اقدام بعدی باید حداکثر ظرف سی روز انجام شود.
 • اگر برند به صورت اشتراکی دارد ثبت می گردد باید توجه نمایید در صد هر کس چقدر است این امر یکی از الزامی ترین موارد برند اشتراکی است.
بیشتر بدانید ...
ثبت برند در رشت

هزینه ثبت برند در سنندج

 ثبت برند همان طور که می دانید در استان تهران انجام می شود و این امر سبب شده تا خیلی از افراد به علت رفت و آمد سخت در سایر شهرستان ها برای ثبت برند وکیل بگیرند که این امر موجب شده سایر موسسات ثبتی هزینه گزافی بابت ثبت برند در یافت کنند.

زمان ثبت برند در سنندج

برای برآورد زمان ثبت برند و علامت تجاری در سنندج باید به انتشار آگهی، پرداخت هزینه ها و بازرسی کارشناسان و بازرسان حقوقی بپردازیم که ما قبل از اقدام برای ثبت برند شما تمامی زمینه ها را حتی ریز ترین آن ها را ارائه می کنیم تا با خیالی اسوده در راه ثبت برند در سنندج گام بردارید.

ثبت طرح صنعتی در سنندج

طرح صنعتی در واقعدر صورتی قابلیت ثبت دارد که جدید و یا نوظهور باشد. طرحی را جدید می نامند که از طریق انتشار به طور قابل لمس و یا از طریق استفاده به هر شکل دیگر قبل از تاریخ تسلیم اظهارنامه یا بر حسب مورد قبل از حق تقدم اظهارنامه برای ثبت در هیچ نقطه ای از جهان برای اشخاص دیگر افشا نشده باشد.

ثبت اختراع در سنندج

یک اختراع را زمانی می توان در سنندج به ثبت رساند که تمامی اصول و قواعد بتی را در بر داشته باشد و بتواند خود را برای اولین بار بین دیگر مخترعین عرضه کرده و بازدید را به خود اختصاص دهد. برای ثبت اختراع خود کافی است با موسسه نوول تماس گرفته و صفر تا صد امور را به وکلای حقوقی واگذار کنید.

از اینکه تا انتهای مقاله ما را همراهی نمودید سپاسگزاریم. در صورت تمایل به ثبت برند خود در سنندج تنها می توانید با یک تماس تمامی امور قانونی و حقوقی خود را به سرانجام رسانید. تیم مجرب ثبت نوول با سال ها خدمات ثبتی خود آماده انجام امور حقوقی شما عزیزان در شهر خود می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام و خسته نباشید، برای ثبت یک برند برای شرکت نیاز به مجوز هم هست و یا مدارک ثبتی کفایت می کند؟

درود بر شما دوست عزیز، جهت ثبت برند در قالب حقوقی به غیر از مدارک ثبتی شرکت شما نیاز به مجوزی دال بر فعالیت کنونی خود هم می باشید. مانند جواز تاسیس، پروانه بهره برداری و غیره.