صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت برند در زنجان

ثبت برند در زنجان

ثبت برند در زنجان

ما در این مقاله برآنیم تا درباره ثبت برند در زنجان مطالب سودمندی را ارائه نماییم تا انتهای مقاله با موسسه حقوقی ثبت نوول همراه باشید.

چگونگی شرایط ثبت برند در زنجان

هر کسب و کاری که در زنجان دارید می توانید از طریق ثبت برند آن را از حالت کسب و کار کوچک خارج کنید و تبدیل به کسب و کار بزرگ کنید، وقتی که برادران مک دونالد اغذیه فروشی با این برند تأسیس کردند فکرش را هم نمی کردند برند شان روزی تبدیل به یک رستوران زنجیره ای بزرگ در دنیا شود.

چگونگی شرایط ثبت برند در زنجان

چگونگی شرایط ثبت برند در زنجان

پس فکر نکنید شما تنها مالک یک مغازه کوچک هستید با ثبت برند در زنجان می توانید کسب و کار زنجیره ای خودتان را با اندکی مدیریت درست تبدیل به یک برند بزرگ در دنیا کنید، در این مقاله ما به شما خواهیم گفت چگونه می توان یک برند به ثبت برسانید تنها باید تا انتها این مقاله را مطالعه نمایید.

مراحل ثبت برند در زنجان

 1. تنظیم اظهار نامه ثبت علامت تجاری
 2. پرداخت روزنامه نوبت اول
 3. پرداخت هزینه ثبت برند
 4. صدور شماره ثبت
 5. پرداخت هزینه روزنامه نوبت دوم
 6. تشکیل پرونده در اداره ثبت علائم تجاری
 7. دریافت گواهی نامه ثبت علائم تجاری زنجان

مدارک ثبت برند در زنجان

اشخاص حقیقی

 • مدارک شناسایی: کپی شناسنامه و کارت ملی شخص یا اشخاصی که می خواهند مالک برند شوند.
 • جواز: کپی جواز ی که به نام متقاضی یا یکی از متقاضیان است و موضوع آن با طبقاتی که برند در آنها ثبت می شود در ارتباط است.
 • گواهی امضاء: گواهی امضاء متقاضی باید برای احراز هویت انجام شود.
 • شماره تلفن به نام: متقاضی برای احراز هویت خود در سامانه ثبت علائم تجاری باید شماره موبایلی به نام خود ارائه دهد.
 • علامت تجاری: یک رونوشت از برندی که متقاضی قصد ثبت آن را دارد برای بررسی روند ثبت باید ارائه شود.
بیشتر بدانید ...
استعلام برند

اشخاص حقوقی

 • مدارک ثبتی: کپی آگهی یا روزنامه رسمی تأسیس شرکت به همراه روزنامه رسمی یا آگهی آخرین تغییرات شرکت
 • مدارک شناسایی: کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • جواز: مجوز فعالیت شرکت که ممکن است جواز تأسیس یا پروانه فعالیت یا هر نوع پروانه فعالیتی از ارگان های زی ربط باشد.
 • گواهی امضاء: مدیر عامل شرکت برای احراز هویت باید گواهی امضاء خود را ارائه دهد.
 • شماره موبایل: مدیر عامل شرکت باید شماره موبایلی به نام خود ارائه دهد.
 • علامت تجاری: نمونه ای از علامت تجاری برای بررسی ثبت برند باید ارائه شود.

چگونه می توان برند غیر فارسی در زنجان ثبت نمود ؟

برای ثبت این نوع برند حتماً باید کارت بازرگانی ارائه شود، اما ممکن است برخی از افراد تمایل به ثبت برند به زبان لاتین دارند اما به هر دلیلی نمی توانند کارت بازرگانی دریافت کنند که مجموعه ثبت نوول با تیم وکلا و کارشناسانی که دارد راه حلی برای این موضوع دارد شما می توانید برند تان را به صورت انگلیسی و فارسی ثبت کنید یعنی خود برندی که قصد ثبت آن را دارید کلمه فارسی باشد و کلمه فارسی تان دو سوم حروف لاتین آن باشد.

انواع برندی که می توان در زنجان ثبت کرد ؟

انواع برندی که می توان در زنجان ثبت کرد ؟

ثبت برند در زنجان

برند از نوع نوشتاری: برندی که از کلمه و حروف و اسامی معنا دار یا بدون معنا و مفهوم بر اساس چهار چوب های ثبت برند تعیین شده باشد برند نوشتاری نام دارد.

برندهای تصویری: برندی است که از اشکال و تصاویر مختلف تهیه شده است و مفهومی را به مخاطب القاء می کند برای ثبت این برند نیز باید از قواعد ثبت تبعیت کنید.

بیشتر بدانید ...
ثبت نشان و علامت تجاری

برند ترکیبی: برندی است که از حروف و اشکال تهیه می شود و قواعد برند های نوشتاری و تصویری با هم در این نوع درخواست ثبت برند رعایت می شود.

نکات مربوط به اسم برند و استعلام برند در ثبت برند زنجان

 • برند های غیر فارسی برای ثبت باید کارت بازرگانی داشته باشید.
 • اگر قصد برند تک کلمه ای را دارید باید توجه کنید برند حتماً اسم خاص باشد و اسم مشهور و مقدس و اسم مکان و ارگان قابل ثبت نیست.
 • اسامی عام، صفت ها به عنوان برند قابل ثبت نیستند.
 • اسم محصول برای همان محصول قابل ثبت نیست.

نکته ای که باید قبل از ثبت برند به آن توجه داشته باشید این است که برند شما نباید مشابه یا عین علائم تجاری باشد که پیش از این به ثبت رسانده شدند و از طرفی که مدت زمان اعلام نتیجه برند 35 الی 45 روز است و هر اظهار نامه برای درخواست ثبت برند زنجان برای فرد هزینه به دنبال دارد این وقت و هزینه شما می تواند از طریق استعلام برند تا حد زیادی کنترل شود.

هزینه و زمان ثبت برند در زنجان

تعرفه ثبت برند زنجان از اظهار نامه تا هزینه روزنامه اول و دوم تا هزینه ثبت خود برند بستگی به طبقاتی دارد که تقاضایی ثبت برند در آنها را دارید. شما می توانید هزینه تمام شده را هم اکنون از کارشناسان نوول استعلام بگیرید. زمان ثبت برند در زنجان بسته به نوع شرکت تجاری است اما حداقل زمان تاییدیه برای ثبت برند حدود 35 الی 45 روز کاری است.

بیشتر بدانید ...
ثبت برند در کرمان

خدمات ثبت مالکیت صنعتی در زنجان

در هفتم آبان سال 1386 قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری به صورت مستقل فعالیت خود را آغاز کرد و خدمات مربوط به ثبت اختراع، طرح صنعتی، علائم تجاری در ثبت داخلی و بین المللی انجام می شود. البته باید در نظر داشته باشید تمامی خدمات مربوط به مالکیت صنعتی علاوه بر ثبت این خدمات، تمدید، نقل و انتقال مالکیت صنعتی این خدمات را نیز شامل می شود. 

تفاوت طرح صنعتی و ثبت اختراع در زنجان 

طرح صنعتی به هر نوع ابداع در ظاهر محصول گفته می شود و ثبت اختراع به هر تغییر در اصول فنی محصول اطلاق می شود. ثبت اختراع زمانی است که محصولی برای بهتر کردن زندگی بشر ابداع شده است. اما طرح صنعتی زمانی است که از نظر ظاهری محصولی ابداع شده است.

در انتها خاطر نشان می شویم که شما در این مقاله شما با قواعد کلی و اساسی ثبت برند در زنجان آشنا شدید، اما برای ثبت برند نیازمند مشاوره و کارشناسی هستید که تجربه لازم و کافی در این زمینه را برخوردار باشد، مجموعه ثبت نوول به این نیاز شما پاسخ می دهد و با تیم مجرب و وکلای پایه یک این مجموعه از مشاوره رایگان تا انجام امور ثبتی شما بدون نیاز حضوری و آماده پیگیری پرونده های ثبتی شما می باشد.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید متشکریم.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام برای ثبت برند چگونه می توان بین دو یا سه نفر مالکیت داشته باشد؟

درود بر شما دوست عزیز،طبق قانون اداره مالکیت صنعتی و معنوی می توانید بصورت درصدی انتخاب کنید مه سهم هر نفر در مالک بودن برند چه میرانی است. مثلا بین دو فرد می توان 50-50 ویا 1درصد و 99درصد و غیره با موافقت طرفین تعیین نمود.