ثبت برند در رشت

برندسازی در رشت

مجموعه ثبت نوول در نظر دارد طی یک مقاله چند صفحه ای اساسی ترین نکات را در زمینه ثبت برند در رشت را به شما عزیزان ارائه نماید، اگر می خواهید ثبت برند موفقی داشته باشید لازم است هم در زمینه انتخاب اسم برند مشاوره دریافت کنید و هم برای ثبت آن، مطابق استاندارد های بین المللی قوانین حمایت مالکیت معنوی اساساً برندی قابل پیگیری قانونی و ارزش مادی می باشد که به ثبت رسیده است،

این مقاله را از دست ندهید که فرصت استثنائی برای کسانی است که می خواهند ثبت برند در رشت داشته باشند.

شرایط حاکم بر ثبت برند در رشت

 

شرایط حاکم بر ثبت برند در رشت

ثبت برند در رشت

رشت به عنوان یکی از قطب های صنعتی ایران سهم بالایی در تولید انواع محصولات مختلف با برند های مطرح دارد، هر ساله افراد زیادی برای مشارکت در تولید و یا  ارائه خدمات این کلانشهر ایران را انتخاب می کنند. اما قبل از ارائه محصولی در بازار های داخلی و خارجی باید اقداماتی انجام شود که یکی از آن ثبت برند تخصصی می باشد. همراه ما باشید.

چه نوع برند هایی را می توان در رشت به ثبت رساند ؟

 • برندی قابل ثبت است که توسط فرد دیگری پیش از این ثبت نشده باشد و یا مشابه برند ثبت شده دیگری نباید که وقتی به گوش مشتری می خورد به نحوی آشنا به نظر برسد که مشتری را در انتخاب به خطا اندازد، این برند ها جدا از استاندارد های انتخابی قابل ثبت نیست، زیرا هدف از ثبت برند، استفاده از حمایت قانونی برای عدم اجازه استفاده سایرین است.
 •  اسامی عام، صفت ها، اسم محصول جزء کلماتی هستند که نمی توان برای ثبت آنها اقدام کرد زیرا قانون ثبت علائم تجاری امکان ثبت این اسامی را نداده است.
 •  اسامی مقدس و اسامی مشهور به دلیل اینکه خودشان از ابتدا شناخته شده هستند و تبدیل آنها به برند خارج از حمایت قانونی است ثبت آنها ممکن نیست.
 •  اسامی ارگان ها و مکان ها چه به صورت کامل چه به صورت مخفف قابل ثبت نخواهند بود.
 • هم چنین نماد های نظامی و پرچم کشورها  به عنوان طرح لوگو برای ثبت قابلیت تأیید را ندارد.

مدارک ثبت برند در رشت

اسناد و مدارک ثبت برند بر اساس نوع شخصیت متقاضی اندک تفاوتی با هم دارند که در جدول زیر آن را مشاهده می کنید.

مدارک اشخاص حقیقی

مدارک اشخاص حقوقی

کپی شناسنامه و کارت ملی شخص

کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت

جواز کسب یا جواز تأسیس  یا هر نوع پروانه فعالیت

جواز تأسیس یا پروانه فعالیت یا پروانه بهره برداری

گواهی امضاء شخصی

گواهی امضاء مدیر عامل

شماره تلفن به نام شخص

شماره تلفن به نام مدیر عامل

نمونه ای از برند

نمونه ای از برند

وکالت نامه

وکالت نامه

در صورت ثبت برند لاتین ارائه کارت بازرگانی

در صورت ثبت برند لاتین ارائه کارت بازرگانی

­_____

کپی آگهی تأسیس شرکت

_____

کپی آگهی تغییرات در صورت داشتن تغییر

چگونه می توان ثبت اضافه طبقه در رشت داشت ؟

برای اینکه بتوانید بعد از ثبت برند محصولات یا خدماتی را به مجموعه برند تان اضافه کنید نیاز است که ثبت اضافه طبقه یا کالا را درخواست دهید که برای این درخواست همانند شرایط ثبت برند باید مراحل و مدارک ثبت برند به همراه تصدیق برند ثبت شده به اداره ثبت علائم تجاری با تنظیم اظهارنامه ویژه ای ارسال شود که بعد از بررسی مجوز ثبت ارسال می شود و بعد از طی مراحل روزنامه اول و دوم در همان تصدیق ظهرنویسی محصولات یا خدمات جدید صورت می گیرد.

هزینه و زمان ثبت برند در رشت

هزینه ثبت علامت تجاری در رشت را می توانید از کارشناسان ما در این مجموعه بپرسید، زیرا ثبت برند نسبت به درخواست متقاضی است و هر چقدر تقاضای ثبت برند محصولات و خدمات بیشتری را شامل شود.

روند ثبت برند یک روند چند مرحله ای است که هر مرحله از آن دارای زمان تقریبی است. هر برنید که به ادارۀ ثبت مالکیت صنعتی ارسال می شود حدوداً 35 الی 45 روز زمان خواهد برند تا نتیجه بررسی آن ارسال شود. با تایید ثبت برند حداکثر ظرف 30 روز باید روزنامه اول آن صادر شود. با اتمام مهلت سی روزه هزینه ثبت پرداخت و شماره ثبت برند صادر خواهد شد.

ثبت برند در رشت در چه مواردی اجباری است ؟

همان طور که می دانید اجباری برای ثبت برند وجود ندارد و در برخی موارد که دریافت استاندارد ها برای فروش محصول در بازار لازم است دریافت برند نیز اجباری می باشد، محصولات غذایی، محصولات شیمیایی، محصولات بهداشتی و آرایشی و موارد این چنینی از جمله محصولاتی هستند که برای ارائه و فروش در بازار نیازمند ثبت برند هستند.

مراحل ثبت برند در رشت

مراحل ثبت برند در رشت

مراحل ثبت برند در رشت

شما لازم است برای ثبت برند چند مرحله را انجام دهید و بعد از اتمام این چند مرحله می توانید تصدیق برند را دریافت کنید. مرحله اول داشتن حساب کاربری است. خدمات ثبت برند به صورت آنلاین از سامانۀ مالکیت صنعتی دریافت می شود. افرادی که به دنبال ثبت برند در رشت هستند باید ابتدا در این سامانه حساب کاربری ایجاد کنند. جهت ایجاد حساب کاربری مدارک هویتی مالک برند، گواهی امضاء وی و شماره تلفن به نام وی لازم است.

مرحله دوم برای تنظیم اظهارنامه است. اظهارنامه الکترونیکی را می توانید در سایت مالکیت صنعتی تکمیل نمایید. بعد از تکمیل اظهارنامه می توانید هزینه مربوط به اظهارنامه را در سایت پرداخت کنید. در مرحله بعدی اظهارنامه برای نوبت رسیدگی در به کارتابل اداره ارسال خواهد شد.

مرحله سوم نتیجه اظهارنامه است که ممکن است مبنی بر رد یا تایید یا نقص پرونده باشد. در صورت تایید درخواست ادامه خواهد داشت و در صورت رد دیگر نمی توان نسبت به برند رد شده درخواست دیگری ارسال کرد. اما اگر نتیجه بررسی مبنی بر نقص باشد حداکثر ظرف مدت 30 روز باید نسبت به رفع نقص آن اقدام نمایید.

مرحله چهارم آگهی نوبت اول است که با تایید در مرحله قبل باید انجام شود. تا 30 روز از انتشار این آگهی نمی توانید برای روند ثبت برند اقدام دیگری انجام دهید تا 30 روز مهلت قانونی اتمام یابد در نهایت با پرداخت هزینه ثبت برند، شماره ثبت آن صادر خواهد شد. از این رو روزنامه نوبت دوم برند مبنی بر ثبت و تایید برند انتشار خواهد یافت.

خدمات مربوط به سازمان مالکیت صنعتی

همان طور که از نام این سازمان بر می آید امور مربوط به امور صنعتی و معنوی را بر عهده دارد. اشخاص در کنار تمامی حقوق شهروندی از یک سری حقوق مالکیت صنعتی برخوردار هستند. این حقوق خود مالی نیستند اما جنبه مالی زیادی دارند. البته شرایط دریافت این حقوق در قانون مالکیت صنعتی آمده است. مثل ثبت برند، ثبت اختراع و ثبت طرح صنعتی. سازمان مالکیت صنعتی تمامی این خدمات را در سراسر ایران و حتی در سیستم مادرید نیز انجام می دهد.

انجام روند ثبت طرح صنعتی در رشت

طرح می تواند شکل ظاهری یک محصول یا حتی بسته بندی محصول باشد. بنابراین شامل هر نوع ترکیب بندی رنگ و خطوط طرح صنعتی گفته می شود. طرح صنعتی به طور کلی دارای 15 سال حق مالکیت صنعتی است که در صورت ثبت می توانید به مدت سه دوره 5 ساله از این حق استفاده کنید.

اقدامات لازم جهت ثبت اختراع در رشت

مخترع باید حتماً محصولی یا ابزاری را ساخته باشد و این محصول یا ابزار باید در چهارچوب قواعد تعریف اختراع قرار گیرد./ اختراع به هر نوع فرمول فنی در یک محصول گفته می شود که برای زندگی بشر مفید است. بنابراین قبل از اینکه افشاء شود باید اقدام به ثبت آن کرد. در صورت تایید ثبت مالکیت صنعتی و معنوی اختراع طی 20 سال به مخترع داده می شود که وی مجاز به واگذاری حق مالکیت صنعتی خود نیز است.

ثبت برند در رشت با 7 گام ساده

 1. برای ثبت برند در رشت لازم است اظهار نامه الکترونیکی تنظیم شود که این اظهار نامه در سامانه ثبت علائم تجاری تنظیم می شود و با کد پذیرش درخواست ثبت شما مورد رسیدگی کارشناسان اداره ثبت علائم تجاری قرار می گیرد، کارشناسان اداره ثبت علائم تجاری وظیفه بررسی برندتان مطابق قواعد داخلی و بین المللی حاکمه را دارند، که بررسی های انجام شده ممکن است یکی از تبعات زیر را به دنبال داشته باشد.
 2. الف) رد برند : در صورت رد برندتان مور رسیدگی قرار می گیرد و امکان ثبت آن به شما داده نمی شود.
 3. ب) نقص در پرونده : این نقص ممکن است بر اساس کمبود مدارک و یا عوامل متعدد باشد که به هر حال کارشناس ثبت برند شما را مورد بررسی قرار داده و ثبت آن را بلامانع دانسته اما باید مدارک ثبت برندتان را تکمیل نمایید یا نقص ابلاغ شده را حداکثر ظرف سی روز رفع نمایید تا تأیید ثبت برند تان انجام شود.
 4. پ) تأیید ثبت : در این حالت برند مورد بررسی قرار گرفته و ممانعتی برای ثبت آن وجود نداشته بدین جهت تأیید ثبت برند صادر می شود.
 5. با دریافت تأیید ثبت برند باید روزنامه نوبت اول برند منتشر می شود که پس از ثبت نام و پرداخت هزینه این روزنامه منتشر می گردد و ظرف سی روز افرادی که برای عدم ثبت این برند دلایل و یا اعتراضی دارند به اداره ثبت علائم تجاری مراجعه می کنند.
 6. بعد از مهلت قانونی از انتشار آگهی اول متقاضی باید هزینه ثبت برند را پرداخت نماید و شماره ثبت برند را دریافت کند، در قدم بعدی می بایست روزنامه نوبت دوم پرداخت گردد تا اطلاعیه ثبت برند منتشر شود
 7. در پایان با اصل مدارک باید به اداره ثبت علائم تجاری مراجعه شود تا با تشکیل پرونده ثبت برند گواهی نامه برند شما چاپ گردد و مراحل ثبت برند به اتمام می رسد.

از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید سپاسگزاریم. تیم مجرب ثبت نوول شما را در راه ثبت علامت تجاری و برند در رشت به صورت تخصصی و در کم ترین زمان راهنمایی خواهند کرد . برای بهره مندی از مشاوره رایگان کارشناسان ثبت نوول تنها با یک تماس می توانید این امر را انجام دهید .

2 دیدگاه دربارهٔ «ثبت برند در رشت»

 1. با سلام ما برای شرکت خود یک ثبت برند انجام داده ایمو بعد از دو سال متوجه شده ایم که روزنامه نوبت دوم را تحویل نگرفتیم. چه کار باید کرد؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز. جهت اخذ روزنامه رسمی برند خود به سایت روزنامه رسمی کشور رجوع کرده و با ذکر نام برند، می توانید فایل پی دی اف آن را از سایت قوه قضائیه دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *