صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت برند در بجنورد سریع و آسان

ثبت برند در بجنورد سریع و آسان

ثبت برند در بجنورد سریع و آسان

ثبت برند نوول در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا به مطالبی درباره ثبت برند در بجنورد بپردازد. چنانچه می خواهید برندی را ثبت کنید ولی اطلاعات لازم و کافی در این خصوص ندارید می توانید با کارشناسان ثبت نوول تماس بگیرید.

ثبت برند در بجنورد

ثبت برند در بجنورد

ثبت برند در بجنورد

ثبت برند در بجنورد یک امتیاز انحصاری است که می توانید برای مجموعه خود فراهم کنید، تنها باید بدانید یک برند چگونه ثبت می شود و برای ثبت برند باید چه شرایطی فراهم باشد، با توجه به اینکه فضای تبلیغات دیگر از یک شهر و استان فراتر رفته و شما می توانید مشتریان داخلی و خارج محصولات خود را داشته باشید و این امر بدون داشتن برند امکان پذیر نیست، زیرا این برند است که میان یک محصول با سایر محصولات تفکیک ایجاد می کند تا مشتریان با توجه به آن محصول و یا خدمات شما را بشناسند، برند امروزه تبدیل به یک الزام برای هر کسب و کاری شده و همه روزه به متقاضیان ثبت برند افزوده می شود.

برای ثبت برند در بجنورد چه شرایطی لازم است ؟

 • یک سری از  شرایط کلی برای ثبت برند وجود دارد که متقاضی باید برای ثبت برند بجنورد از آنها برخوردار باشد.
 • برند نباید مشابه برند های ثبت شده باشد و باید به عبارتی استعلام برند را دریافت کنید که در این زمینه کارشناسان ثبت نوول در خدمت شما می باشند.
 • مطابق قواعد عمومی علامت تجاری برند باید فارسی باشد.
 • متقاضی حقیقی برای ثبت برند باید از حداقل سن قانونی یعنی 18 سال برخوردار باشد.
 • مجوز ثبت برند باید به نام متقاضی ثبت برند باشد و باید موضوع مجوز با محصول یا خدماتی که متقاضی قصد ثبت برند در آن را دارد مرتبط باشد.

مزایای ثبت برند در بجنورد

 • وقتی برندی به ثبت می رسد، ضمانت کننده این می باشد که مشتریان قادرند محصولات و خدمات را از هم تفکیک کنند و تشخیص بدهند.
 • با ثبت برند، میان محصولات و شرکت شما با شرکت دیگر وجه تمایزی ایجاد می شود.
 • با ثبت برند، شرکت ها تشویق می شوند تا در حفظ و بهتر شدن کیفیت محصولات و خدمات سرمایه گذاری نمایند.
 • با ثبت برند، شرکت ها توانمند می شوند تا محصولاتشان را از هم متفاوت نمایند.
 • با ثبت برند، این امکان فراهم می شود تا برای سهامداران ارزش افزوده سهام ایجاد شود و سبب بیشتر شدن درآمد شرکت گردد.
بیشتر بدانید ...
ثبت برند در همدان با قیمتی استثنایی

خدمات مربوط به مالکیت صنعتی

اداره مالکیت صنعتی دو نوع خدمات دارد. نوع اول خدمات ثبتی است. که باید درخواست ها مورد بررسی قرار گیرد و در صورت عدم وجود موانع قانونی اقدام به ثبت شود. نوع دوم خدمات بعد از ثبت است. یعنی برخی از این خدمات ممکن است بخواهند حق مالکیت خود را واگذار نمایند در این صورت باید اقدام به ثبت تغییرات مورد نظر نمایند. در مواردی نیز اعتبار برخی از خدمات این سازمان قابل تمدید است. مواردی که این سازمان صلاحیت ثبت و بررسی آن را دارد شامل؛ برند، شعار، اختراع، علامت تجاری، طرح صنعتی است.

چگونه می توان ثبت بین المللی برند در بجنورد داشت ؟

ثبت بین المللی برند باعث می شود تا افراد در سایر کشور ها نیز نتوانند ثبت برند شما را داشته باشند. یا محصولات مشابه را در سایر کشورها با نام برند شما ارائه دهند، برای ثبت بین المللی برند باید ابتدا برند در کشور مبدأ ثبت شود و سپس از طریق ثبت مادرید در کشور های دیگر به ثبت رساند، چند نکته برای ثبت برند در عرصه بین الملل باید در نظر داشته باشید،

1) برند باید ابتدا در کشور مبدأ به ثبت برسد. 2) برند تنها می تواند در کشورهایی به ثبت برسد که عضو پروتکل مادرید باشند،  3) باید توجه داشته باشید ثبت برند در داخل یک کشور به منزله تأیید ثبت بین المللی آن نمی باشد بلکه برند باید مطابق قواعد داخلی آن کشور یا کشورهای  مورد ثبت نیز باشند.

چه مدارک و شرایطی برای ثبت برند در بجنورد لازم است ؟

 •  باید یک نمونه از علامت تجاری یا برندی که قصد ثبت آن را دارید در اظهار نامه ارائه شود.
 • جواز: برای ثبت برند در بیرجند باید نمونه ای از جواز یا پروانه فعالیت مرتبط با محصول یا خدماتی که متقاضی،  قصد ثبت برند در آن را دارد ارائه نمایید
 • مدارک شناسایی: کپی شناسنامه و کارت ملی (متقاضیان حقوقی باید مدارک شناسایی مدیر عامل شرکت را ارائه نمایند.)
 • گواهی امضاء: متقاضی باید به یکی از دفاتر رسمی مراجعه نماید و گواهی امضاء خود را ارائه نماید.
 • شماره به نام: باید شماره موبایل به نام متقاضی جهت ثبت برند ارائه شود.
 • مدارک ثبتی: کپی آگهی ثبت شرکت و در صورتی که شرکت بعد از ثبت دارای تغییراتی بوده باید آگهی آخرین تغییرات شرکت نیز ارائه شود.
 • کارت بازرگانی: کارت بازرگانی برای برند هایی ارائه می شود که غیر فارسی باشند.
 • وکالت نامه: اگر برای ثبت برند وکیل داشته باشید باید نسخه وکالت نامه هم ارائه گردد.
بیشتر بدانید ...
انتخاب نام برند

ثبت برند در بجنورد چه امتیاز هایی به دنبال دارد ؟

با ثبت برند شما حق امتیاز یک اسم یا نماد به صورت کاملاً انحصاری در سراسر ایران را خواهید داشت این بدان مفهوم است که هر شخصی از این برند به نحوی استفاده کند که شما متضرر شوید باید هزینه ضرر و زیان شما را پرداخت نماید، یکی دیگر از امتیاز هایی که با ثبت برند برای متقاضی ایجاد می شود عدم اتلاف وقت و هزینه ای است که برای معرفی محصول یا خدمات به دیگران ارائه می شود، یکی دیگر از امتیاز های ثبت برند این می باشد که محصول یا خدمات تان در بازار و بین مشتریان قابل تشخیص است و هیچ کس نمی تواند از اعتبار ایجاد شده شما سوء استفاده نماید. ثبت برند برای متقاضی حق مالکیت ایجاد می کند که این حق قابل واگذار می باشد.

مراحل ثبت برند در بجنورد به چه صورت می باشد ؟

مراحل ثبت برند در بجنورد به چه صورت می باشد ؟

مراحل ثبت برند در بجنورد به چه صورت می باشد ؟

برای ثبت برند  می توانید به دو روش اقدام کنید، اینکه نخست اینکه با شرکت ثبت نوول تماس بگیرید و کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید و روش دوم هم این است که کلیه امور ثبتی را خودتان انجام بدهید، در صورتی که می خواهید امور ثبتی را خودتان انجام بدهید ابتدا باید به سامانه ثبت علائم تجاری مراجعه نمایید و اظهار نامه ثبت علامت تجاری را کامل نمایید. پس از آن باید به ترتیب اولویت خود 5 اسم انتخاب کنید پس از آن کارشناس مربوطه به بررسی مدارک وارد شده می پردازد.

در صورت اشکال برای شما ابلاغیه رفع نقص صادر می شود و در صورت عدم اشکال مورد تایید واقع می گردد. در این مرحله ظرف سی روز باید هزینه نشر روزنامه نوبت اول را پرداخت نمایید. بعد از سی روز از تاریخ انتشار روزنامه باید هزینه ثبت برند پرداخت شود تا شماره ثبت برند صادر شود. در این مرحله نیز باید روزنامه نوبت دوم برند منتشر شود تا اطلاعیه ثبت برند به عموم اعلام گردد.

در نهایت باید به اداره ثبت علائم تجاری در استان تهران مراجعه نمایید و تشکیل پرونده برند را انجام دهید و گواهی نامه ثبت علامت تجاری را دریافت نمایید.

هزینه و زمان ثبت برند در بجنورد چقدر است؟

ثبت برند یک مالکیت معنوی برای متقاضی آن ایجاد می کند و مانند هر حق مالکیتی هزینه باید برای دریافت آن پرداخت گردد، اما دغدغه بیشتر افراد این می باشد که هزینه ثبت علامت تجاری چقدر است، در واقع هزینه ثبت برند به موارد متعددی بستگی دارد مثل طبقات ثبت برند یا متقاضی ثبت که این هزینه های متعدد می تواند در تعیین تعرفه ثبت برند تأثیر گذار باشد، بدین منظور کارشناسان موسسه ثبت نوول پاسخگوی سوالات ثبتی شما در زمینه ثبت برند و علامت تجاری می باشند، هم اکنون می توانید از کارشناسان ثبت نوول قیمت ثبت برند در بجنورد را دریافت کنید.

بیشتر بدانید ...
کوتاه ترین راه ثبت برند در اراک

شما می توانید با همکاری کارشناسان ثبت نوول در حداقل 35 الی 45 روز اقدام به ثبت برند کنید. این مدت محدود برای اشخاصی است که به صورت حرفه ای اظهارنامه ثبت علامت تجاری را تنظیم کنند.

اظهارنامه ثبت اختراع در بجنورد

برای ثبت اختراع در بجنورد لازم است ابتدا مخترع در سایت مالکیت صنعتی احراز هویت داشته باشد و حساب کاربری ایجاد کند. سپس می تواند از تمامی خدمات این سایت به صورت آنلاین استفاده نماید توجه داشته باشید. در اظهارنامه ثبت اختراع اطلاعات هویتی مخترع، تصاویر اختراع، ادعانامه و توصیف نامه از موارد مربوط به ثبت اختراع است.

اظهارنامه ثبت طرح صنعتی در بجنورد

برای ارسال اظهارنامه ثبت طرح صنعتی نیز از مواردی است که باید اعضاء اقدام به تنظیم آن نمایند. اظهارنامه ثبت طرح صنعتی در مواردی کاربرد دارد که یک طرح از یک محصول ساخته شده باشد به صورتی که با طرح های موجود در بازرا تشابه نداشته باشد. طرح صنعتی به مدت 15 سال مورد حمایت قانونی قرار می گیرد.

در انتها خاطر نشان می شویم اگر به دنبال ثبت برند در بجنورد هستید اما هنوز تصمیم نهایی را برای ثبت آن نگرفته اید پس بی تفاوت از این مقاله رد شوید، زیرا شما با ثبت برند تنها یک برندی خواهید داشت که مالکیت آن برای شما است و شمایی که هنوز نمی دانید، می توانید برای اسم منتخبتان فضای تبلیغاتی و فروش خوبی ایجاد کنید.

قطعاً ثبت برند کمکی به کسب و کار شما نمی کند و تنها هزینه ثبت برای شما به دنبال دارد. شما در این مقاله دریافتید برای ثبت برند چه اقداماتی لازم است اما این مقاله تنها بخشی از اطلاعات علمی و تجربی موسسه ثبت نوول را در اختیار شما قرار داده بنابراین لازم است بدانید برای ثبت برند یک کارشناس حرفه ای و با تجربه ثبت امور ثبت برند تان را پیگیری نماید هم اکنون با کارشناسان ثبت نوول تماس بگیرید و از این فرصت پیش آمده برای ثبت برند خود استفاده کنید و از مشاوره رایگان این مجموعه بهرمند شوید.


سئوال های متداول ثبت برند در بجنورد

اظهارنامه ثبت برند در بجنورد را از کجا باید دریافت کرد؟

اظهار نامه ثبت برند در بجنورد را می توانید از سامانه مالکیت صنعتی دریافت کنید. اظهار نامه ثبت برند الکترونیکی است.

آیا ثبت برند برای اشخاصی که استخدام رسمی دولت هستند نیز قابل انجام است؟

اشخاصی که استخدام رسمی دولت هستند نیز می توانند ثبت برند داشته باشند. این اشخاصص فقط در شرکت های تجاری نمی توانند سمت داشته باشند. اما برای ثبت برند باید مجوزی را ارائه دهند.

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها