صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت برند در اراک

ثبت برند در اراک

ثبت برند در اراک

موسسه حقوقی ثبت نوول در این مقاله برآنست تا درباره ثبت برند در اراک نکات و مبحث های مهمی را ارائه نماید. لذا از شما خواهشمندیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ثبت برند در اراک

اراک که مرکز استان مرکزی و هجدهمین کلان شهر ایران می باشد، قطب صنعتی ایران نیز می باشد که لقب پایتخت صنعتی ایران را به خود اختصاص داده، این شهر نقش مهمی در تولید انواع محصولات و تجهیزات و ماشین آلات مختلف دارد طی همین جریان متقاضیان زیادی برای ثبت برند در اراک وجود دارد که از این رو مجموعه ثبت نوول مقاله پیش رو را تدوین نمود، در این مقاله از نکات مهمی که برای ثبت برند اراک وجود دارد، مراحل ثبت یک برند، نحوه انتخاب اسم برند و قوانین حاکم آن و… که از آخرین قوانین حاکم مربوط به ثبت برند استخراج شده و طی یک دهه تجربه ای که این مجموعه به دست آورده چکیده آن مقاله پیش رو می باشد.

ثبت برند

ثبت برند در اراک

مدارک ثبت برند در اراک

 • جواز: حتماً برای ثبت برند باید مجوز ارائه دهید که بیانگر فعالیت و ارتباط محصول و برندتان باشد.
 • کارت بازرگانی: در شرایطی که برند تان چه از نظر لفظ و نوشتار فارسی نیست باید کارت بازرگانی برای ثبت آن داشته باشید.
 • علامت تجاری: خود برند باید برای ثبت ارائه شود تا مورد بررسی قرار گیرد.
 • مدارک اشخاص حقیقی : کپی مدارک شناسایی ، گواهی امضاء فرد، شماره تلفن به نام متقاضی.
 • مدارک اشخاص حقوقی:  کپی مدارک شناسایی مدیر عامل، گواهی امضاء مدیر عامل، شماره تلفن به نام مدیر عامل، کپی آگهی تأسیس شرکت، کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات.

الفاظ مشابه برای ثبت برند اراک

شما در روند ثبت برند ممکن است با کلمات جدید بر بخورید که برای تان نا آشنا به نظر برسد برخی از این الفاظ عبارت است از:

 • لوگو
 • نام تجاری
 • نشان تجاری
 • مونو گرام
 • لوگو تایپ
 • سمبل
 • آرم
 • علائم یا علامت تجاری
 • برند

مراحل ثبت برند در اراک

 1. مرحله اول: اظهار نامه؛ اولین اقدام از مراحل ثبت برند تنظیم اظهار نامه ثبت برند می باشد که با ورود به سامانه مالکیت صنعتی می توانید آن را تکمیل نماید در این اظهار نامه اطلاعات مربوط به نوع متقاضی ثبت برند، وکیل یا نماینده وی، اسناد و مدارک ثبت برند و خود علامت تجاری مورد تقاضا را قرار می دهید. جواب ثبت برندی که اظهار نامه آن را در سامانه مالکیت صنعتی تکمیل نمودید طی 35 الی 45 روز به شما ابلاغ می شود که ممکن است درخواست شما مورد پذیرش برای ثبت قرار گرفته باشد یا به طور کلی رد شده باشد که ثبت آن ممکن نخواهد بود.
 2. مرحله دوم: روزنامه اول؛ در صورتی که درخواست ثبت مورد پذیرش قرار گیرد طی سی روز باید روزنامه اول برند پرداخت و منتشر شود.
 3. مرحله سوم: حق ثبت؛ با پرداخت هزینه ثبت برند شماره ثبت برند صادر می شود.
 4. مرحله چهارم: روزنامه دوم؛ این روزنامه به منظور اعلام ثبت برند است که بعد از یک هفته از صدور شماره ثبت برند پرداخت و منتشر می شود.
 5. مرحله پنجم: تشکیل پرونده؛ برای تشکیل پرونده ثبت برند باید اصل مدارکی را که در زمان ثبت برند در اظهار نامه بار گذاری کردید را خود مالک برند یا نمانده قانونی وی به اداره ثبت علائم تجاری استان تهران ارائه نماید که با تشکیل پرونده تصدیق برند تان نیز صادر می شود و می توانید آن را دریافت کنید.

هزینه ثبت برند در اراک

برای تعیین تعرفه ثبت برند لازم است مشخص شود برند شما در چه طبقاتی و به نام چه نوع شخصیتی قرار است به ثبت برسد علاوه بر این باید مشخص کنید که برندی که می خواهید به ثبت برسد چه نوع برند است نوشتاری است یا طرح و لوگو می باشد و یا دو درخواست یعنی ثبت برند نوشتاری به همراه ثبت لوگو را دارید که در این صورت دو درخواست باید با هم ارسال شود.

از همراهی شما عزیزان تا انتهای این مقاله صمیمانه سپاسگزاریم. شما برای ثبت برند در اراک تنها بایک تماس می توانید اهداف خود را پیش برده و بدون نیاز به مراجعه حضوری به اداره مالکیت معنوی در تهران امور ثبتی را تخصصی انجام دهید .ما با نازل ترین قیمت و در کم ترین زمان برند شما را ثبت می کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *