صفحه نخست » اخبار و مقالات » تشکیل پرونده مالیاتی

تشکیل پرونده مالیاتی

تشکیل پرونده مالیاتی

موسسه حقوقی ثبت نوول در مقاله ی ذیل به مطالبی درباره ی تشکیل پرونده مالیاتی پرداخته است مقاله را بخوانید و در صورتی که با سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید.

راهنمای تشکیل پرونده مالیاتی

تمامی شرکت ها و اشخاص حقوقی مکلفند پس از تاسیس شرکت با مراجعه به اداره امور مالیاتی تشکیل پرونده مالیاتی بدهند و مالیات دو در هزار سرمایه شرکت را پرداخت کنند.طبق مقررات مربوطه، شرکت تا 2 ماه پس از تاسیس مکلف به تشکیل پرونده دارایی و پرداخت مالیات سرمایه می باشد.

مراحل تشکیل پرونده مالیاتی

از ثبت شرکت و در یافت پروانه کسب باید برای تشکیل پرونده مالیاتی اقدام کرد همچنین نیز اشخاص حقیقی نیز باید برای تشکیل پرونده اشخاص حقیقی اقدام کنند و مراحل لازم برای اخذ کد اقتصادی و تشکیل پرونده اشخاص حقیقی اقدام کنند و این امر بسیار ضروری می باشد اشخاصی که مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستند باید چه حقیقی باشند و چه حقوقی باید مراحل زیر را انجام دهند.

راهنمای تشکیل پرونده مالیاتی

مدارک جهت تشکیل پرونده مالیاتی

  • تصویر آخرین قبض تلفن محل فعالیت.
  • کپی کارت بازرگانی.
  • رونوشت گواهی یا وکالت نامه نماینده قانونی.
  • تصویر گواهی ثبت نام سازمان امور مالیاتی.
  • رونوشت جواز کسب.
  • کپی شناسنامه و تصویر پشت و روی کارت شناسایی ملی.

نکات مهم درباره تشکیل پرونده مالیاتی

  • توجه داشته باشید که اگر آدرس محل دفتر شرکت به گونه ای غیر واقعی معرفی شده باشد قادر به ایجاد پرونده نخواهید بود و برای ایجاد پرونده به اجاره نامه و اسناد مربوط به مالکیت با نام شرکت احتیاج دارید. برای بررسی صحت آدرس اعلام شده، واحدهای مالیاتی اقدام به بازدید حضوری خواهند کرد.
  • اگر یک شرکت به تازگی تاسیس شده باشد و یا هیچ گونه فعالیتی نداشته باشد، لازم است عدم فعالیت خویش را اعلام کند. برای اعلام نمودن عدم فعالیت، ایجاد پرونده در ادارات مالیاتی ضروری است.
  • اگر مدت زمان بین تاسیس شرکت و ایجاد پرونده بیش از یک سال باشد نیاز است شرکت توضیحاتی را در خصوص عدم ایجاد پرونده ارائه دهد.

برای آگاهی از مراحل تشکیل پرونده مالیاتی می توانید با مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما تماس بگیرید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
بیشتر بدانید ...
ثبت صورتجلسه هیئت مدیره
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
5 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام صبحتون بخیر. ما شرکت خود را هفته پیش به ثبت رسانده ایم برای تشکیل پرونده چه زمانی باید اقدام کنیم؟ وهزینه های ان به چه صورت است؟

با سلام
آیا شخص حقیقی علاوه بر تشکیل پرونده الکترونیکی، می بایست حضورا به اداره مالیات مراجعه و پرونده تشکیل دهد؟
با تشکر

اداره مالیات در سال های اخیر به دلیل پاندمی کرونا به صورت آنلاین و از طریق ثبت نام سایت اداره مالیات امور مالیاتی را پیگیری می کند بنابراین برای انجام امور حقوقی و مالیات می توانید با تخصص کارشناسان حقوقی نوول و مشاوره کارشناسان این موسسه امور حقوقی را انجام دهید.

فروشگاه اینترنتی ای که هیچگونه فعالیت و درآمدی نداشته آیا ملزم به ارائه اظهارنامه است؟ در صورت منفی بودن پاسخ، آیا باید در پرونده مربوطه، نوع فعالیت رو “غیر تجاری” ثبت کنم؟
با تشکر

با سلام در صورتی که شما دامین خود را به نام شرکتها ثبت کردید باید اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی را ارائه کنید در غیر این صورت اگر کد مالیاتی دارید و درگاه پرداخت در سایت دارید طبق قانون مصوب باید تا آخر خرداد اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی را ارائه کنید.