لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

تشریفاتی بودن قرارداد ثبت شرکت تجاری


انعقاد قرارداد شرکت ها به چه نحوی است ؟

برای عقد قرارداد در یک شرکت ، باید تمامی شرکا و سهامداران شرکت ، موضوع و متن قرارداد را تایید کنند و انعقاد آن را قبول داشته باشند . هم چنین شرکت تشکیل شده باید دارای مشروعیت باشد یعنی امورات آن با شرع هم خوانی داشته باشد . در عقد قرارداد باید به شرایط ماهوی و شکلی قرارداد توجه شود که در ادامه همین مقاله به آن ها خواهیم پرداخت . با ما تا ادامه مقاله همراه باشید .

شرایط ماهوی قرارداد های شرکت به چه معنی است ؟

این موضوع بر هیچ کسی پنهان نیست که قرارداد یک شرکت به مانند تمامی قراردادهای دیگر باید براساس مقررات و قوانین وضع شده انجام پذیرد . در ماده 190 قانون مدنی کشور قراردادها برپایه ویژگی ها و نوع آن ها تابع قوانینی خاص می باشند . قوانین عقد قرارداد به شرح زیر است :

تمامی شرکا باید نسبت به قرارداد رضایت داشته باشند

به دلیل قواعد و مراحل مختلف تشکیل یک شرکت ، شرکا از قبل تصمیم به تشکیل شرکت را گرفته و اقدامات لازم را برای تاسیس آن اتخاذ می کنند. تصمیم به عقد قرارداد می تواند به صورت کتبی و یا شفاهی انجام شود که نشانگر انجام امور در آینده در شرکت است و به معنای شرکتنامه شرکت ها نمی باشد . بنا به انواع شرکتهایی که در کشور قابل ثبت هستند در زمان تشکیل شرکتها نیز باید به نوع مورد نظر برای ثبت شرکت توجه شود .

رضایت شرکا در انعقاد قراردادها نقش به سزایی دارد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد

  • رضایت باید آگاهانه و با توجه به موضوع و ماهیت قرارداد مربوطه انجام شود . در واقع قرارداهدی قرارداد تلقی می شود که شرکا آن را قبول کرده و تمامی متن آن را بند به بند قبول داشته باشند و آن را تایید کنند . قرارداد شرکتی زمانی مورد تاید است که شرکا برای تشکیل شرکت مورد نظر آن را تایید کرده و قرارداد مساوی دیگری را جز آن تایید نکرده باشند . قرارداد مساوی به معنای قراردادی است که دارای بندهای عضویت شرکا و میزان مسئولیت و کسب سود شرکا در شرکت می باشد . در قرارداد ها باید به موضوع همکاری مشترک اعضا اشاره کرد . در انعقاد قرارداد باید دو طرف قراردادو اعضای شرکت در راه اهداف مشترک عمل کنند . برای درک بهتر این مسئله به قرارداد مشتریان و شرکت اشاره خواهیم کرد که در زمان کسب سود در این شرکتها تمامی شرکا ذی نفع می باشند و در سود شرکت سهیم هستند .
  • رضایت یک شریک باید از انواع رضایت معیوب نباشد . اگر یکی از شرکا در زمان انعقاد قرارداد دچار خطا شود ، آن قرارداد باطل شده و ابطال آن صادر می شود . در شرکت های اشخاص قرارداد ها دارای ویژگی هستند که طرف های معامله نقشی اساسی در تشکیل قراردادها دارند . شریکی که در شرکت قصد تشکیل شرکت از انواع با مسئولیت محدود را دارد نمی تواند تعهدات شرکت های نوع نسبی یا تضامنی را تایید کند .
  • تنظیم قرارداد به صورت عوام فریب و پنهان کاری . زمانی که قرارداد ها به این صورت تنظیم شده باشد شرکا حق فسخ آن را دارند در قوانین فرانسه اگر شرکتی شامل 2 شریک یا بیشتر باشد در صورتی قرارداد باطل است که تمامی شرکا پنهان کاری کرده باشند . در قانون کشور ایران این قانون وجود ندارد . زیرا در صورت تصمیم شریک به عقد قرارداد و سرزدن فریبکاری از وی در عقد مفاد شرکت فرقی در رخ دادن این اشتباه از سوی یک شریک و یا تمامی شرکا وجود ندارد .

تشریفاتی بودن قرارداد شرکت تجاری

تبدیل سرمایه های فردی به سرمایه جمعی و برخورداری شرکت تجاری از شخصیت حقوقی و مزایای آن مستلزم رعایت پاره ای از تشریفات است که وجه ممیز شرکت های مدنی از شرکت های تجاری است. رعایت نکردن این شرایط ممکن است مانع تشکیل و ثبت شرکت تجاری و یا برخورداری از شخصیت حقوقی شود؛ برای مثال، قانونگذار در مورد شرکت های با مسئولیت محدود، تضامنی و نسبی؛ مقرر داشته است که: «شرکت وقتی تشکیل می شود که تمام سرمایه نقدی آنها تأدیه و سهم الشرکه غیر نقدی نیز تقویم و تسلیم شود»؛ در مورد شرکت های سهامی عام و خاص پس از رعایت تشریفات مذکور در مواد ۱۷ و ۲۰ ل.ا.قیت، شرکت از تاریخ قبول سمت مدیران و بازرسان تشکیل شده محسوب می شود.
ثبت شرکت نیز منوط به ارایه اسناد و مدارکی به مرجع ثبت شرکت هاست که این خود مؤيد لزوم کتبی بودن قرارداد شرکت است، زیرا در همه شرکت های تجاری وجود شرکت نامه و بعضا اساسنامه که مهم ترین وسیله اثبات عقد شرکت است ضرورت دارد. البته مقنن در خصوص کتبی بودن قرارداد شرکت سکوت کرده است ولی از مقررات مربوط به قانون ثبت شرکت ها و نیز مواد ۶۷ و ۶۸ قانون ثبت اسناد و املاک (مصوب ۱۳۱۰) که به شرکت نامه اشاره می نماید، می توان ضرورت آن را به دست آورد. وانگهی، لزوم آگهی شرکت نامه و منضمات آن که مقنن در مواد 195 و ۱۹۷ قانون تجارت به آن تصریح نموده است، حاکی از این امر است.

ثبت شرکت ها در کم ترین زمان 

امروزه موضوع ثبت شرکت و ایجاد تغییرات در آن از مسائل مهم تلقی می شود که باید توسط اشخاص متخصص انجام پذیرد . این در صورتی است که تمامی امور ثبت شرکت ها در کرج و دیگر شهرهای کشور به صورت اینترنتی انجام می پذیرد بدین ترتیب در صورت ایجاد یک مشکل در زمان انجام مراحل ثبت و تغییرات شرکت با مشکلات بزرگی روبرو خواهید شد . هم چنین به منظور انجام صحیح امور ثبت در اداره ثبت اسناد و املاک بهتر است از کارشناسی مجرب برای انجام امور بهره گبرید . موسسه ارزان ثبت با سال ها خدمات شایسته خود در امر ثبت شرکت ها در کرج و تهران و دیگر شرهای بزرگ کشور شما را تا تحقق اهدافتان یاری خواهد کرد . 

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ارزان ثبت

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) - ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) - ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نقش ثبت شرکتها در ممیزات شرکت

نقش ثبت شرکتها در ممیزات شرکت -اشخاص اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی در جامعه از حقوق و تکالیفی برخوردارند و اعمال این حقوق و تکالیف منوط به شناسایی آنها است. در گذشته چون روابط افراد چهره به چهره بود و جوامع انسانی عمدتا در روستاها و شهرهای کوچک و کم جمعیت شکل گرفته بودند، شناسایی اشخاص حقیقی با مشکل

نقش ثبت در مرحله تأسیس شرکت

نقش ثبت در مرحله تأسیس شرکت - در این مقاله نقش ثبت در مرحله تأسیس شرکت از دو جهت مورد بررسی قرار می گیرد: یکی از لحاظ ماهیتی و تأسیسی و دیگری از لحاظ شکلی و تشریفاتی. از لحاظ ماهیتی و تأسیسی بحث بر سر این است که ثبت چه نقشی در مرحله تأسيس و ثبت شرکت و تعیین مميزات و ویژگی های اساسی شرکت مانند نام،

مراحل ثبت شرکت تجاری در حقوق فرانسه

مراحل ثبت شرکت تجاری در حقوق فرانسه - در حقوق فرانسه قبل از این که شرکت در دفتر ثبت تجارتی و شرکت ها به ثبت برسد و شخصیت حقوقی پیدا کند، لازم است مراحلی طی شود و تشریفات مربوط رعایت گردد. این شکل گرایی در حقوق تجارت امر استثنایی محسوب می شود و در درجه نخست با این هدف صورت می گیرد که مؤسسین شرکت از

حقوق شرکتهای تجاری در ایران

حقوق شرکتهای تجاری در ایران - بدون تردید حقوق شرکتهای تجاری یکی از مهمترین موضوعات حقوق تجارت است که بیش از یک سوم مواد قانون تجارت مصوب ۱۳۱۱ یعنی مواد ۲۰ تا ۲۲۲ به بیان شرکتهای تجاری و احکام و مقررات آن اختصاص یافته است.

انواع معاملات تجارتی

انواع معاملات تجارتی - معاملات تجارتی بر دو قسم اند:الف- معاملات تجارتی ذاتی ب- معاملات تجارتی تبعی - - معاملاتی که ذاتا تجارتی هستند و در صورتی که شخصی شغل او منحصر به یکی ازآنها باشد تاجر شناخته میشود. معاملاتی که به اعتبار تاجر بودن یکی از طرفین، تجارتی محسوب می شود و آنها را معاملات تجارتی تبعی

آگهی تاسیس شرکت

زمانی که ثبت شرکت انجام می شود باید در روزنامه رسمی آگهی تاسیس شرکت را انتشار دهید در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

تفاوت شرکتها

در ثبت قالب شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود با هم تفاوت هایی دارند که در ین مقاله به بررسی تفاوت شرکتها می پردازیم - شرکت هایی که سرمایه و دارایی خود را بصورت سهام بین افراد تقسیم کرده و به میزان مبلغ اسمی از این برگه بهادار سهم دارند.

تشریفاتی بودن قرارداد ثبت شرکت تجاری

تبدیل سرمایه های فردی به سرمایه جمعی و برخورداری شرکت تجاری از شخصیت حقوقی و مزایای آن مستلزم رعایت پاره ای از تشریفات است که وجه ممیز شرکت های مدنی از شرکت های تجاری است. رعایت نکردن این شرایط ممکن است مانع تشکیل و ثبت شرکت تجاری و یا برخورداری از شخصیت حقوقی شود؛ برای مثال، قانونگذار در مورد شرکت

وجوه افتراق شرکتهای مدنی و تجاری

وجوه افتراق شرکتهای مدنی و تجاری - - شرکت مدنی عمدتا با ثبت در دفاتر رسمی پیدا می کند ( بجز شراکت ورثه در میراث که نیازمند ثبت نیست.)، در حالی که شرکت تجاری با ثبت در اداره ثبت شرکتها هویت پیدا می کند. - شرکت مدنی فاقد شخصیت حقوقی است، در حالی که شرکت تجاری اصول یک شخصیت حقوقی است.

ثبت تاسیس شرکت

گونه ای از شرکت که تحت تسلط و چیرگی قانون و قوانین تجارتی تشکیل می شود و مقصود و نیت از تشکیل و به وجود آوردن آن به دست آوردن سود و رجحان و تقسیم نمودن آن در میان اعضا می باشد و تمامی فعالیت های شرکت اطراف کارهای تجاری و بازرگانی را در بر می گیرد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟