لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

تشریفاتی بودن قرارداد ثبت شرکت تجاری


انعقاد قرارداد شرکت ها به چه نحوی است ؟

برای عقد قرارداد در یک شرکت ، باید تمامی شرکا و سهامداران شرکت ، موضوع و متن قرارداد را تایید کنند و انعقاد آن را قبول داشته باشند . هم چنین شرکت تشکیل شده باید دارای مشروعیت باشد یعنی امورات آن با شرع هم خوانی داشته باشد . در عقد قرارداد باید به شرایط ماهوی و شکلی قرارداد توجه شود که در ادامه همین مقاله به آن ها خواهیم پرداخت . با ما تا ادامه مقاله همراه باشید .

شرایط ماهوی قرارداد های شرکت به چه معنی است ؟

این موضوع بر هیچ کسی پنهان نیست که قرارداد یک شرکت به مانند تمامی قراردادهای دیگر باید براساس مقررات و قوانین وضع شده انجام پذیرد . در ماده 190 قانون مدنی کشور قراردادها برپایه ویژگی ها و نوع آن ها تابع قوانینی خاص می باشند . قوانین عقد قرارداد به شرح زیر است :

تمامی شرکا باید نسبت به قرارداد رضایت داشته باشند

به دلیل قواعد و مراحل مختلف تشکیل یک شرکت ، شرکا از قبل تصمیم به تشکیل شرکت را گرفته و اقدامات لازم را برای تاسیس آن اتخاذ می کنند. تصمیم به عقد قرارداد می تواند به صورت کتبی و یا شفاهی انجام شود که نشانگر انجام امور در آینده در شرکت است و به معنای شرکتنامه شرکت ها نمی باشد . بنا به انواع شرکتهایی که در کشور قابل ثبت هستند در زمان تشکیل شرکتها نیز باید به نوع مورد نظر برای ثبت شرکت توجه شود .

رضایت شرکا در انعقاد قراردادها نقش به سزایی دارد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد

  • رضایت باید آگاهانه و با توجه به موضوع و ماهیت قرارداد مربوطه انجام شود . در واقع قرارداهدی قرارداد تلقی می شود که شرکا آن را قبول کرده و تمامی متن آن را بند به بند قبول داشته باشند و آن را تایید کنند . قرارداد شرکتی زمانی مورد تاید است که شرکا برای تشکیل شرکت مورد نظر آن را تایید کرده و قرارداد مساوی دیگری را جز آن تایید نکرده باشند . قرارداد مساوی به معنای قراردادی است که دارای بندهای عضویت شرکا و میزان مسئولیت و کسب سود شرکا در شرکت می باشد . در قرارداد ها باید به موضوع همکاری مشترک اعضا اشاره کرد . در انعقاد قرارداد باید دو طرف قراردادو اعضای شرکت در راه اهداف مشترک عمل کنند . برای درک بهتر این مسئله به قرارداد مشتریان و شرکت اشاره خواهیم کرد که در زمان کسب سود در این شرکتها تمامی شرکا ذی نفع می باشند و در سود شرکت سهیم هستند .
  • رضایت یک شریک باید از انواع رضایت معیوب نباشد . اگر یکی از شرکا در زمان انعقاد قرارداد دچار خطا شود ، آن قرارداد باطل شده و ابطال آن صادر می شود . در شرکت های اشخاص قرارداد ها دارای ویژگی هستند که طرف های معامله نقشی اساسی در تشکیل قراردادها دارند . شریکی که در شرکت قصد تشکیل شرکت از انواع با مسئولیت محدود را دارد نمی تواند تعهدات شرکت های نوع نسبی یا تضامنی را تایید کند .
  • تنظیم قرارداد به صورت عوام فریب و پنهان کاری . زمانی که قرارداد ها به این صورت تنظیم شده باشد شرکا حق فسخ آن را دارند در قوانین فرانسه اگر شرکتی شامل 2 شریک یا بیشتر باشد در صورتی قرارداد باطل است که تمامی شرکا پنهان کاری کرده باشند . در قانون کشور ایران این قانون وجود ندارد . زیرا در صورت تصمیم شریک به عقد قرارداد و سرزدن فریبکاری از وی در عقد مفاد شرکت فرقی در رخ دادن این اشتباه از سوی یک شریک و یا تمامی شرکا وجود ندارد .

تشریفاتی بودن قرارداد شرکت تجاری

تبدیل سرمایه های فردی به سرمایه جمعی و برخورداری شرکت تجاری از شخصیت حقوقی و مزایای آن مستلزم رعایت پاره ای از تشریفات است که وجه ممیز شرکت های مدنی از شرکت های تجاری است. رعایت نکردن این شرایط ممکن است مانع تشکیل و ثبت شرکت تجاری و یا برخورداری از شخصیت حقوقی شود؛ برای مثال، قانونگذار در مورد شرکت های با مسئولیت محدود، تضامنی و نسبی؛ مقرر داشته است که: «شرکت وقتی تشکیل می شود که تمام سرمایه نقدی آنها تأدیه و سهم الشرکه غیر نقدی نیز تقویم و تسلیم شود»؛ در مورد شرکت های سهامی عام و خاص پس از رعایت تشریفات مذکور در مواد ۱۷ و ۲۰ ل.ا.قیت، شرکت از تاریخ قبول سمت مدیران و بازرسان تشکیل شده محسوب می شود.
ثبت شرکت نیز منوط به ارایه اسناد و مدارکی به مرجع ثبت شرکت هاست که این خود مؤيد لزوم کتبی بودن قرارداد شرکت است، زیرا در همه شرکت های تجاری وجود شرکت نامه و بعضا اساسنامه که مهم ترین وسیله اثبات عقد شرکت است ضرورت دارد. البته مقنن در خصوص کتبی بودن قرارداد شرکت سکوت کرده است ولی از مقررات مربوط به قانون ثبت شرکت ها و نیز مواد ۶۷ و ۶۸ قانون ثبت اسناد و املاک (مصوب ۱۳۱۰) که به شرکت نامه اشاره می نماید، می توان ضرورت آن را به دست آورد. وانگهی، لزوم آگهی شرکت نامه و منضمات آن که مقنن در مواد 195 و ۱۹۷ قانون تجارت به آن تصریح نموده است، حاکی از این امر است.

ثبت شرکت ها در کم ترین زمان 

امروزه موضوع ثبت شرکت و ایجاد تغییرات در آن از مسائل مهم تلقی می شود که باید توسط اشخاص متخصص انجام پذیرد . این در صورتی است که تمامی امور ثبت شرکت ها در کرج و دیگر شهرهای کشور به صورت اینترنتی انجام می پذیرد بدین ترتیب در صورت ایجاد یک مشکل در زمان انجام مراحل ثبت و تغییرات شرکت با مشکلات بزرگی روبرو خواهید شد . هم چنین به منظور انجام صحیح امور ثبت در اداره ثبت اسناد و املاک بهتر است از کارشناسی مجرب برای انجام امور بهره گبرید . موسسه ارزان ثبت با سال ها خدمات شایسته خود در امر ثبت شرکت ها در کرج و تهران و دیگر شرهای بزرگ کشور شما را تا تحقق اهدافتان یاری خواهد کرد . 

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ارزان ثبت

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) - ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) - ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت تجاری شرکت

ثبت تجاری شرکت - دنیای تجارت ،مملو از تحرک و فعالیت و پدیده های ناپایدار و عوامل متغیر و گوناگون است ، آنچه به این عوامل می تواند نظم ببخشد و بقای آن را تضمین کند ،وجود قوانینی است که با توجه به نیازهای اقتصادی جامعه و به منظور گسترش عدالت اجتماعی تنظیم شده باشد.

شرایط صحت انتخاب نام شرکت

شرایط صحت انتخاب نام شرکت - در حقوق ایران همانطور که اشاره شد، نام شرکت باید دارای شرایط زیر باشد:اولاً نام یا عنوان از نظر ماهیت یا طریقۀ استفادۀ آن خلاف موازین شرعی نباشد.ثانیاً خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه نباشد.ثالثاً موجبات فریب مراکز تجاری یا عمومی را نسبت به ماهیت مؤسسه یا شرکتی

ویژگی های شرکت سهامی عام

در شرکت سهامی عام با فروش سهام به افراد و متقاضیان ،بمیزان قابل ملاحظه ای سرمایه برای شرکت بدست می آید دراین مقاله به ویژگی های شرکت سهامی عام پرداخته می شود

ارکان شرکت مدنی

ارکان شرکت مدنی - برای تحقق شرکت مدنی وجود سه رکن لازم و ضروری است: آورده، بقاء مالکیت و اشتراک در سود و زیان که به هریک از آنها به اختصار اشاره می شود.

ماهیت حقوقی شرکت های تجاری

ماهیت حقوقی شرکت های تجاری - با توجه به اختلاف نظر حقوقدانان در مورد تعریف شرکت تجاری، راجع به توصیف و تبیین ماهیت حقوقی شرکتهای مزبور نیز در میان حقوقدانان اختلاف نظر وجود دارد که در مجموع سه دیدگاه را می توان مورد اشاره قرار داد.

انواع شرکت های تجاری در حقوق ایران

در ماده ۲۰ قانون تجارت انواع شرکت های تجاری در هشت قسم بر شمرده شده است، در مواد دیگر قانون تجارت و سایر قوانین به گونه های دیگری از شرکت تجاری اشاره شده که هر چند ویژگی های خاصی دارند، اما از لحاظ ماهیت به یکی از هشت نوع ذکر شده در ماده ۲۰ بر می گردد.

مفهوم شرکت تجاری و موضوعات مرتبط

مفهوم شرکت تجاری و موضوعات مرتبط - در این مبحث مفهوم شرکت تجاری و برخی موضوعات مرتبط با شرکت های تجاری مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

تفاوت شرکت تعاونی با شرکت سهامی خاص

شرکتهای تعاونی با شرکت های سهخامی خاص تفاوتی هایی چه در شرایط ثبت و چه در ارائه مدارک باهم دارند که در این مقاله به آنها اشاره می شود لطفا مطالعه نمایید

تعریف هیأت موسس شرکت ها

در شرکت تعاونی، هیأتی تعریف شده است که هیأت موسس نام دارد و جایگاه و وظایف آن به طور تقریبی شبیه موسسین شرکت سهامی ( نه مجمع موسس ) می باشد در این مقاله به تعریف بیشتری در مورد هیأت موسس پرداخته می شود

تشریفاتی بودن قرارداد ثبت شرکت تجاری

تبدیل سرمایه های فردی به سرمایه جمعی و برخورداری شرکت تجاری از شخصیت حقوقی و مزایای آن مستلزم رعایت پاره ای از تشریفات است که وجه ممیز شرکت های مدنی از شرکت های تجاری است. رعایت نکردن این شرایط ممکن است مانع تشکیل و ثبت شرکت تجاری و یا برخورداری از شخصیت حقوقی شود؛ برای مثال، قانونگذار در مورد شرکت

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟