صفحه نخست » اخبار و مقالات » انتقال گواهینامه اختراع

انتقال گواهینامه اختراع

انتقال گواهینامه اختراع

اختراع به معنی ایجاد فکر و ایده افراد برای فرآیندی نو و تازه تاسیس می باشد. این کشفیات جدید می تواند در راستای کمک به یک حرفه، فناوری و یا در یک صنعت دخیل شود.

اگر اختراعی به ثبت برسد ، یک گواهی ثبت اختراع برای فرد ارائه دهنده آن صادر می شود. گواهی ثبت اختراع برگه ای است که در اداره مالکیت صنعتی به منظور حمایت از موضوع و اختراع ارائه شده تنظیم می شود و قابلیت اجرا دارد.

سند اختراع را می توان به دیگری انتقال داد یا فرد دارنده گواهی می تواند به صورت قانونی اجازه استفاده از آن را به فرد یا اشخاصی دیگر واگذار کند. این واگذاری باید توسط دارنده اختراع و در مراجع قانونی به ثبت برسد. در متن اظهارنامه متقاضی انتقال اختراع باید محل زندگی و تابعیت شخصی که اجازه واگذاری اختراع به او داده می شود ذکر شود.

نحوه انتقال گواهینامه ثبت اختراع

طبق ماده ۴۹ آیین نامه قانون ثبت اختراعات و غیره، هر نوع انتقال گواهینامه اختراع باید در مرجع ثبت به ثبت برسد. درخواست کتبی برای ثبت انتقال باید همراه با مدارک ذیل تسليم مرجع ثبت گردد.

نحوه انتقال گواهینامه ثبت اختراع

انتقال گواهینامه ثبت اختراع

  • ۱. اصل گواهینامه اختراع؛
  • 2 مدارک نمایندگی قانونی در صورت وجود
  • ٣. مدارک نمایندگی قانونی، در صورت وجود؛
  • ۴. رسید مربوط به پرداخت هزینه ها.
بیشتر بدانید ...
هزینه تمدید کارت بازرگانی

همچنین به موجب ماده ۵۴ آیین نامه قانون ثبت اختراعات و غیره در صورت فوت مالک گواهینامه اختراع و باقی بودن مدت اعتبار اختراع، مرجع ثبت به درخواست وراث یا احدی از وراث نام ورثه یا وراث را به عنوان مالک در ظهر گواهینامه اختراع قيد و مراتب را با ذکر میزان سهم هریک در دفتر ثبت اختراعات ثبت خواهد کرد.

مراحل انتقال گواهینامه اختراع

درخواست ثبت باید کتبی و همراه با مدارک ذیل تسلیم مرجع ثبت گردد:

۱. اصل دادنامه انحصار وراثت یا رونوشت مصدق آن؛

٢. اصل گواهینامه اختراع؛

٣. مدارک دال بر پرداخت هزینه ها؛

۴. مدارک نمایندگی قانونی

برای انتقال اختراع به صورت قانونی با توجه به ماده 40 قوانین کشور باید در متن اظهارنامه قید شود :

  • شماره ثبت شده اختراع در کشور
  • ارائه مدارک مربوط به تابعیت و محل زندگی گیرنده حق اختراع
  • اسم و آدرس فرد نماینده قانونی در ایران
پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ثبت نوول

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ثبت نوول

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

به منظور ثبت و تغییرات در شرکت خود در سراسر کشور تنها کافی است با شماره های موسسه ثبت نوول تماس بگیرید.

موسسه ثبت نوول متخصص در امر ثبت شرکت ها بوده و تمام مشاوران ثبتی این موسسه با درایت و تخصص خود در انجام تمامی امور ثبتی متقاضیان در کشور در کم ترین زمان امور ثبتی را به سرانجام خواهد رساند.

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ثبت نوول در حوزه ثبت شرکت ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) – ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) – ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

5/5 - (1 امتیاز)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها