لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

انتقال گواهینامه اختراع


اختراع به معنی ایجاد فکر و ایده افراد برای فرآیندی نو و تازه تاسیس می باشد . این کشفیات جدید می تواند در راستای کمک به یک حرفه ، فناوری و یا در یک صنعت دخیل شود .

اگر اختراعی به ثبت برسد ، یک گواهی ثبت اختراع برای فرد ارائه دهنده آن صادر می شود . گواهی ثبت اختراع برگه ای است که در اداره مالکیت صنعتی به منظور حمایت از موضوع و اختراع ارائه شده تنظیم می شود و قابلیت اجرا دارد .

سند اختراع را می توان به دیگری انتقال داد یا فرد دارنده گواهی می تواند به صورت قانونی اجازه استفاده از آن را به فرد یا اشخاصی دیگر واگذار کند . این واگذاری باید توسط دارنده اختراع و در مراجع قانونی به ثبت برسد . در متن اظهارنامه متقاضی انتقال اختراع باید محل زندگی و تابعیت شخصی که اجازه واگذاری اختراع به او داده می شود ذکر شود .

انتقال گواهینامه ثبت اختراع

طبق ماده ۴۹ آیین نامه قانون ثبت اختراعات و غیره، هر نوع انتقال گواهینامه اختراع باید در مرجع ثبت به ثبت برسد. درخواست کتبی برای ثبت انتقال باید همراه با مدارک ذیل تسليم مرجع ثبت گردد.

 • ۱. اصل گواهینامه اختراع؛
 • 2 مدارک نمایندگی قانونی در صورت وجود
 • ٣. مدارک نمایندگی قانونی، در صورت وجود؛
 • ۴. رسید مربوط به پرداخت هزینه ها.

همچنین به موجب ماده ۵۴ آیین نامه قانون ثبت اختراعات و غیره در صورت فوت مالک گواهینامه اختراع و باقی بودن مدت اعتبار اختراع، مرجع ثبت به درخواست وراث یا احدی از وراث نام ورثه یا وراث را به عنوان مالک در ظهر گواهینامه اختراع قيد و مراتب را با ذکر میزان سهم هریک در دفتر ثبت اختراعات ثبت خواهد کرد. درخواست ثبت باید کتبی و همراه با مدارک ذیل تسلیم مرجع ثبت گردد:

۱. اصل دادنامه انحصار وراثت یا رونوشت مصدق آن؛

٢. اصل گواهینامه اختراع؛

٣. مدارک دال بر پرداخت هزینه ها؛

۴. مدارک نمایندگی قانونی

 

برای انتقال اختراع به صورت قانونی با توجه به ماده 40 قوانین کشور باید در متن اظهارنامه قید شود :
 • شماره ثبت شده اختراع در کشور
 • ارائه مدارک مربوط به تابعیت و محل زندگی گیرنده حق اختراع
 • اسم و آدرس فرد نماینده قانونی در ایران
پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ارزان ثبت

 • شعبه کرج: 137 32 – 026
 • شعبه تهران :119 55 266 – 021
 • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

 

به منظور ثبت و تغییرات در شرکت خود در سراسر کشور تنها کافی است با شماره های موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید 

موسسه ارزان ثبت متخصص در امر ثبت شرکتها در کرج بوده و تمام مشاوران ثبتی این موسسه با درایت وتخصص خود در انجام تمامی امور ثبتی متقاضیان در کشور در کم ترین زمان امور ثبتی را به سرانجام خواهد رساند . 

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) - ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) - ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انتقال گواهینامه اختراع

انتقال گواهینامه ثبت اختراع -طبق ماده ۴۹ آیین نامه قانون ثبت اختراعات و غیره، هر نوع انتقال گواهینامه اختراع باید در مرجع ثبت به ثبت برسد. درخواست کتبی برای ثبت انتقال باید همراه با مدارک ذیل تسليم مرجع ثبت گردد.۱. اصل گواهینامه اختراع؛2 مدارک نمایندگی قانونی در صورت وجود٣. مدارک نمایندگی قانونی

مراحل ثبت طرح صنعتی

مراحل ثبت طرح صنعتی -در این مقاله کلیه فرایند ثبت طرح صنعتی شامل تسلیم اظهارنامه، مواردی که باید در اظهارنامه قید شود، مدارکی که باید ضمیمه اظهارنامه طرح صنعتی شود ، اعلام وصول اظهارنامه ثبت طرح صنعتی ، بررسی اظهارنامه و اخطار رفع نقص ، درخواست حق تقدم ثبت طرح صنعتی ، اصلاح، استرداد و انتقال اظهار

اداره ثبت اختراع و مالکیت معنوی و صنعتی

اداره ثبت اختراع سازمان دولتی و غیر دولتی که با تقاضای موسسین پشتیبانی می شود و مراجعه به اداره ثبت با توجه به مدارک و ضمائم صورت می گیرد . اداره ثبت اختراع شامل قسمت های مختلف می باشد .

مواردی شخص مجاز به بهره برداری اختراع می باشد

مواردی که دولت یا شخص مجاز از طرف آن می تواند از اختراع بهره برداری کند -طبق ماده ۱۷ قانون ثبت اختراعات وغيره، دولت یا شخص مجاز از طرف آن، با رعایت ترتیبات زیر، می توانند از اختراع بهره برداری نمایند الف) در مواردی که با نظر وزیر یا بالاترین مقام دستگاه ذی ربط منافع عمومی مانند امنیت ملی، تغذیه و...

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟