لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

استعلام برند


ما در این مقاله می خواهیم درباره استعلام برند مطالبی را ارائه نماییم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

استعلام برند

برند علامتی تجاری برای یک محصول و یا خدمات است که می تواند شامل : حرف ، تصویر و عدد باشد . برند معرف ویژگی های یک محصول خاص است که توسط طراح گرافیک طراحی می شود. در صورت ثبت برند و علامت تجاری به نام دارنده آن دیگر وی مالک آن تلقی می شود و شخصی دیگر نمی تواند ادعای مالکیت آن را داشته باشد .

به همین دلیل استعلام یک برند قبل از به ثبت رساندن آن به دلیل تنوع علامت های تجاری محصولات با یکدیگر بسیار مهم تلقی می شود و باید بسیار به آن توجه شود. با استعلام برند متقاضیان ثبت برند می توانند از تایید ویا رد برند مورد نظر اطمینان حاصل فرمایند. با استعلام برند از ثبت شدن برند از قبل توسط اشخاص دیگر در کشور اطمینان حاصل خواهید کرد . با استعلام برند توسط مشاور ثبتی متخصص از طریق اداره ثبت اسناد و املاک کشور از تکراری نبودن آن اطلاع کسب کرده و این خود باعث عدم فرستادن نامه های متعدد به اداره و وقت گیری موارد تکراری خواهد شد.

قبل از ثبت برند بهترین کاراستعلام اولیه برند می باشد. برای همین منظور به آن استعلام قبل از ثبت نیز گفته می شود.

بواسطه ی تنوع و تعداد درخواست زیاد برند در ایران و خارج از ایران، احتمال ایجاد تشابه و یا اینکه برند مورد نظر ما قبلا به ثبت رسیده باشد، هست. بنابراین با استعلام برند قبل از ثبت برند می توان از اسامی، طرح ها و شکل های برندهایی که قبلا ثبت شده اند به همراه نوع کالا یا خدمات و طبقه ی ثبت شده در آن اطلاع پیدا کرد.

طبقات ثبت برند

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی طبقات ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

با استعلام برند قبل از ثبت میتوان اطمینان خاطر پیداکرد که برند مورد نظر ما قبلا به ثبت نرسیده باشد. همچنین این کار باعث صرفه جویی در زمان و هزینه به دلیل عدم رد برند خواهد گردید.

 

استعلام برند

مزایای استعلام قبل از ثبت

با استعلام قبل از ثبت به موارد ذیل پی خواهیم برد:

  • تشابه در عنوان علامت پیدا خواهد شد.
  • یکی از کلمات عنوان برند دقیقا مساوی و یا برابر کلمه مورد نظر ما باشد.
  • در عنوان علامت مشابه عنوان مورد نظر وجود داشته باشد.

نحوه استعلام برند

برای بررسی و استعلام برند قبل از ثبت میتوان به پایگاه اینترنتی زیر مراجعه نمود.

* پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی https://www.rrk.ir/News/NewsList.aspx

این سامانه از معتبرترین روش ها جهت استعلام برند می باشد.

برای استعلام برند ،پس از ورود به سامانه روزنامه رسمی کشور، به قسمت آگهی های قانونی مراجعه کنید و با انتخاب برند به عنوان نوع آگهی،قید نام و تکمیل سایر اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ی جستجو کلیک نمایید.

بواسطه ی استعلام برند قبل از ثبت میشود از تمامی برندهای ثبت شده در 45 طبقه کاری مطلع شد.

ثبت برند در طبقات کاری اداره مالکیت صنعتی

در برخی مواقع ممکن است یک برند را مختص کالا و یا خدماتی خاص بدانیم و بخواهیم از همان نام در کالا یا خدماتی دیگر استفاده کنیم. لذا با استعلام برند قبل از ثبت،از ثبت آن برند در طبقات دیگر نیز مطلع می شویم و نیازی نمی باشد که برای آن اظهارنامه ای دیگر تنظیم کنیم.

علائم تجاری قابل ثبت

در کشورایران ، بند الف و ب ماده 30 قانون جدید ثبت علائم مصوب 1386 ثبت علائمی قابل قبول روئت باشد و ثبت علائم تجاری صوتی ، بوها یا طعم های مختلف و هر گونه علائم غیر قابل روئت پذیرفته نیست.

1. علائم لفظی و قابل نوشتن

این علائم که اکثرا علائم تجاری را تشکیل می دهد هم دیدنی و هم شنیدنی هستند و نقطه مشترک دیگر آن ها این است که از حروف الفبا تشکیل شده اند.

2. واژه های زبان رایج

الزام واژه جدید وجود ندارد که واژه بتواند به اندازه کافی موضوع ( کالا یا خدمات ) را مشخص سازد مناسب است ( مانند صابون عروس ) . در این روش معمولاَ از لغات زبان رایج برای علائم تجاری استفاده می شود.

3. اعداد

ارقام برای ثبت برند جذابیت ندارد، بر عکس کلمات ، جملات شعار و عبارات ، در جهان طرفدارانی ندارند ، اما اشکال اکثر آن ها در این است که ارقام پایین تر از ده هزار ثبت شده است ، زیرا مشابهت به ثبت ارقام ثبت شده دارند.

علائم شماره mvm برای یک اتومبیل شماره های 10 و4 برای عطر chanel ، شماره 223 c برای نوعی هواپیمای باربری اروپایی … شماره هایی که تمایز قائل می شود بین دیگر ارقام .

4. حروف تخصصی

سال های گذشته برای نشان دادن نام طولانی یک سازمان، تجارتخانه، موسسه تولیدی یا خدماتی، حروف ابتدایی واژه مشخص شده نام آن سازمان ها را در کنار هم قرار می دهند و به اصطلاح حرف تخصصی سیگل نشان می دهند . از میان مشهور ترین گروه حروف می توان از آی. بی . ام یاد نمود. امروزه در سراسر جهان از مجموعه حروف استفاده گسترده می شود.

ثبت شرکت و برند در کشور با کم ترین هزینه 

انجام امورات ثبتی و حقوقی به تخصص زیادی نیاز است که باید به آن توجه ویژه ای شود . واژه و مفهوم ثبت به معنای دادن حق مالکیت به یک فرد یا شئی می باشد و واژه ای حقوقی است . به منظور ثبت تخصصی برند و استعلام برند قبل از ثبت می توانید به تخصص موسسه ارزان ثبت تکیه کنید و با در اختیار گذاشتن مدارک مربوط به برند و شرکت خود ، امورات ثبت شرکت در کرج و  تهران و دیگر شهرهای کشور و نیز ثبت برند خود را به کارشناسان ثبتی ارزان ثبت واگذار کنید . 

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اسامی خاص برای برند

زمان ثبت برند هر کدام علائم تجاری و هزینه خاص خود را دارد . علائم تجاری هر کدام دارای علائم مثبت و گیرا قابل انتخاب هستند که قابل انتخاب می باشند .

استعلام علامت تجاری

جهت استعلام علامت تجاری می توان از دو طریق اقدام کرد که در ذیل آنها را شرح خواهیم داد:- به سامانه اداره مالکیت صنعتی به نشانی اینترنتی www.iripo.ssaa.ir وارد شده و روی دکمه جستجو کلیک کرده ، و در این صفحه نام و طبقه مورد تقاضای خود را تعیین کنید.با انتخاب گزینه جستجو، قادر خواهید بود

استعلام برند

قبل از ثبت برند بهترین کاراستعلام اولیه برند می باشد. برای همین منظور به استعلام قبل از ثبت نیز گفته میشود. بواسطه ی تنوع و تعداد درخواست زیاد برند در ایران و خارج از ایران، احتمال ایجاد تشابه و یا اینکه برند مورد نظر ما قبلا به ثبت رسیده باشد نیز وجود دارد.

مراحل ثبت برند

چنانچه فعالیتی انجام می دهید و قصد دارید خود را در این صنعت به بازار مرتبط با کار خود معرفی کنید و با یک اسم خاص تبلیغات انجام دهید و آن اسم را در محیط کار خود بر روی ست اداری خود و یا محصولات خود درج و استفاده کنید باید ثبت برند و یا لوگو و یا ثبت علامت تجاری انجام دهید .

ثبت لوگو و نشان تجاری

نقش لوگو، نام تجاری به صورت هویت سازی که مخاطب را جذب می نماید و در حیطه کاری تصویری از شرکت که سبب کسب سود و درامد برای شرکت یا کسب و کار شخصی ما می شود . شرحی از نشان تجاری ؟ در این مقاله علاوه بر شرحی از نشان تجاری، نحوه ثبت لوگو و نشان تجاری نیز توضیح داده شده است .

ثبت بین المللی علامت و برند تجاری

ثبت بین المللی علامت و برند تجاری براساس موافقت نامه و پروتکل مادرید - ثبت بین المللی علامت تجاری از طریق پروتکل مادرید، صورت می پذیرد امتیاز این سیستم آنست که متقاضی با ثبت یا تسلیم یک برگ اظهارنامه بین المللی (به زبان انگلیسی یا فرانسه) می تواند در صورت تمایل در ۷۳ کشور طرف قرارداد با تعدادی از آن

ثبت برند

برند *(Brand)، نمانام یا نام تجاری‏: یک نام ، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کننده خدمات یا محصولی خاص باشد که به وسیله آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد.نشان تجاری یا برند باید به گونه ای باشد که مخاطب ،صفات و ویژگی های آن را با دیدن ،شنیدن ،حس کردن،و... به صورت ذهنی

تعریف علامت، علامت جمعی و نام تجاری

تعریف علامت، علامت جمعی و نام تجاری - الف) علامت، یعنی هر نشان قابل رؤیتی که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد. ب) علامت، جمعی یعنی هر نشان قابل رؤیتی که با عنوان علامت جمعی در اظهارنامه ثبت معرفی شود و بتواند مبدأ و یا هر گونه خصوصیات دیگر مانند کیفیت کالا یا خدمات

انتخاب نام برند

نام تجاری اهمیت بسیارویژه دارد و باید به عنوان مورد خاص به آن نگاه کرد. نیاز به توجه بالا برای انتخاب برند الزامی می باشد . و مربوط به محصول یا خدمات شما داردکه به چه صورت انجام می شود . ابه علاوه موارد ذکر شده ، نام تجاری شما به همراه لبرند آن، به طریقی گونه ی خاص مخاطب مشاهده می شود .

استعلام برند قبل از ثبت

انتخاب نمودن و به ثبت رسانیدن برند از شرایط خاصی تبعیت می کند.به سبب قانون ثبت علامت ها و اختراع ها علامت تجاری یا برند بایستی ابتکاری باشد و سبب گمراهی و فریب نگردد.در این مقاله از استعلام برند قبل از ثبت توضیحاتی داده می شود لطفا مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟