صفحه نخست » اخبار و مقالات » اداره کل ثبت شرکتها

اداره کل ثبت شرکتها

اداره کل ثبت شرکتها

تاریخچه اداره ثبت اسناد و املاک کشور
اداره کل ثبت شرکتها از جمله ادارات دولتی در کشور به حساب می آیند که براساس قانون حاکم بر کشور اقدام به ثبت شرکت و ارائه خدمات به شرکت های ثبت شده می کند.
مرکز اصلی این اداره به نشانی تهران، خیابان میرداماد ،تقاطع مدرس می باشد. این اداره در استان های دیگر کشور نیز دارای شعبات مختلف وابسته به مرکز است که به منظور آسودگی انجام ثبت شرکت و ایجاد تغییرات در آنها توسط متقاضیان و وکلا قابل مراجعه است. این اداره در سال 1310بر پایه قوانین به تصویب رسیده است و در سال 1327 اقدام به تشکیل اداره ثبت اختراعات در کشور را تشکیل دادند.

تاریخچه اداره ثبت اسناد و املاک کشور
این سازمان از جمله ادارات دولتی در کشور به حساب می آیند که براساس قانون حاکم بر کشور اقدام به ثبت شرکتها می کند.
مرکز اصلی این اداره به نشانی تهران، خیابان میرداماد ،تقاطع مدرس می باشد . این اداره در استان های دیگر کشور نیز دارای شعبات مختلف وابسته به مرکز است که به منظور آسودگی انجام ثبت شرکت و ایجاد تغییرات در آنها توسط متقاضیان و وکلا قابل مراجعه است . این اداره در سال 1310بر پایه قوانین به تصویب رسیده است و در سال 1327 اقدام به تشکیل اداره ثبت اختراعات در کشور را تشکیل دادند.

وظایف اداره کل ثبت شرکتها

وظیفه ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری در تهران با اداره ثبت شرکت که وابسته به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است می باشد. لازم به ذکر است تا سال ۱۳۸۶ نام اداره صنعتی» بود ولی طبق ماده ۱ اصلاحیه طرح اصلاحی آیین نامه ثبت شرکتها مصوب/ 86۱۲ / ۲۴ نام اداره کل ثبت شرکت ها و ماکیت صنعتی به دو اداره «اداره کل ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری» و «اداره کل مالکیت صنعتی تبدیل گردید و بدین ترتیب این دو اداره از هم جدا و هر کدام دارای وظایف جداگانه ای گردیدند که ذیلا به آن اشاره خواهیم کرد.

بیشتر بدانید ...
تعریف شرکت مختلط غیرسهامی

وظایف اداره کل ثبت شرکتها

وظایف اداره کل ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری

طبق ماده ۲ طرح اصلاحی آیین نامه ثبت شرکت ها اداره کل ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری دارای وظایف زیر خواهد بود:

  • الف) انجام امور مراحل ثبت شرکت های تجاری و مؤسسات غیر تجارتی ایرانی حوزه تهران و تغییرات بعدی آن.
  • ب) ثبت دفتر تجارتی و تغییرات بعدی آن
  • ج) پلمپ دفاتر تجارتی و غیر تجارتی حوزه تهران.
  • د) ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی در ایران و تغییرات بعدی آن.
  • ه) ثبت موسسات خارجی در ایران. و تعیین نام شرکت های خارجی و مؤسسات غیر تجارتی در شرف ثبت سراسر کشور

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ثبت نوول

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ثبت نوول

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

تغییرات در شرکت ها و نیز اقداما ثبت شرکتها بسیار مهم تلقی می شود زیرا با وجود بستر ایمن و قانونمند در جهت رسیدن به اهداف افراد باعث پیشرفت در امور می شود .

موسسه ثبت و تغییرات تخصصی شرکت در کرج با دارا بودن رزومه های موفق در به سرانجام رسیدن امور ثبتی شرکت ها به صورت تخصصی و در حداقل زمان متقایلن را به اهداف خود خواهد رساند . پس بی تعلل هم اکنون با شماره های 02632137 و 02126655119 تماس بگیرید .

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ثبت نوول در حوزه ثبت شرکت ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) – ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) – ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

به این مقاله امتیاز دهید
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها