لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

مراحل ثبت شرکت تجاری در حقوق فرانسه


ثبت شرکت تجاری در فرانسه

قبل از پرداخت به  موضوع ثبت شرکت ها برپایه قوانین حقوقی فرانسه باید در مورد یکی از کشورهای اروپا اطلاعات کسب کنیم . پایتخت فرانسه شهر پاریس می باشد که زبانی فرانسوی دارند و با واحد پول یورو اقدام به کسب درآمد می کنند . در همسایگی این کشور ، کشورهای آلمان ، بلژیک و سوئیس و ایتالیا قرار گرفته اند . در این کشور چندین فرودگاه بین المللی بزرگ وجود دارد . این کشور در امر ثبت شرکت ها دارای حقوق و ماده قانون خاص و معینی هستند .

دلایل زیادی در سفر افراد به این کشور وجود دارد که از بارزترین آن ها می توان به طبیعت زیبا و آب و هوای مطلوب و موزه ها و مناطق دیدنی بسیا زیبا و فرهنگ غنی اشاره کرد . کشور فرانسه یک کشور با اقتصاد غنی  از جمله کشور های پر رونق اقتصادی به حساب می آیند . متعهد شدن این کشور به انجام تجارت جهانی آزاد و سیاست های سرمایه گذاری این کشور باعث شده که این کشور با توجه به بازار های اقتصادی خود را از دیگر شرکت ها و کشورها متمایز سازد .  کشور فرانسه علاوه بر سرمایه گذاری شرکت های مختلف خارجی بلکه با انجام امورات ثبتی باعث افزایش سرمایه گذاری در این کشور می شود . 

روند ثبت شرکت تجاری در حقوق

در حقوق فرانسه قبل از این که شرکت در دفتر ثبت تجارتی و شرکت ها به ثبت برسد و شخصیت حقوقی پیدا کند، لازم است مراحلی طی شود و تشریفات مربوط رعایت گردد. این شکل گرایی در حقوق تجارت امر استثنایی محسوب می شود و در درجه نخست با این هدف صورت می گیرد که مؤسسین شرکت از حقوق و تعهدات خود مطلع شوند و به همین دلیل است که «شرکتنامه» باید کتبی باشد. از طرف دیگر، اشخاص ثالث باید از وجود شرکت مطلع شوند به همین خاطر تشریفات مربوط به آگهی پیش بینی شده است.

در حقوق فرانسه تشریفات زیادی برای تشکیل و ثبت شرکت وجود دارد. اما، بعد از تأسیس «مرکز تشریفات شرکت ها» (گیشه واحد برای تحویل مدارک این روند ساده تر شده است. از زمان دستور مورخ ۲۲ ژوئیه ۱۹۹۸ به مدیر دفتر دادگاه تجارت تنها ۲ ساعت مهلت برای بررسی مدارک و ثبت شرکت مهلت داده شده است. وانگهی، از زمان تصویب قانون ابتکار عمل اقتصادی مصوب اول اوت ۲۰۰۳ تمام مدارک مربوط به ایجاد اشخاص حقوقی، تغییر مکان و توقف فعالیت آنها را می توان به صورت الکترونیکی ارسال کرد و مطابق رأیی که ۲۳ آوریل ۲۰۰۷ صادر شده است، شخص حقوقی را از طریق اینترنت هم می توان ایجاد کرد.
در اینجا به اختصار به ترتیب تاریخ مراحل تشکیل و ثبت شرکت که در خصوص تمام شرکت های تجاری یکسان است، ذکر می شود

مراحل ثبت شرکت تجاری در فرانسه 

1- قبل از تهیه اساسنامه که مربوط به مذاکرات مقدماتی مربوط به امضای قرارداد شرکت و اساسنامه است. در این مرحله ممکن است تعهد به تشکیل شرکت و اساسنامه داده شود؛
۲- تنظيم و تهیه اساسنامه. قرارداد شرکت الزاما باید کتبی باشد، در غیر این صورت شرکت شخصیت حقوقی پیدا نمی کند و با نوعی شرکت عملی روبرو خواهیم بود. این که اساسنامه شرکت باید دربردارنده چه موارد و نکاتی باشد در ماده ۲-۲۱۰ تا ۷-۲۱۰ قانون تجارت ذکر شده است. ثبت اساسنامه در دفتر اسناد رسمی اصولا اختیاری است، غیر از موارد خاص.
۳- امضای اساسنامه: تعهد شرکاء مبنی بر ایجاد شرکت با امضای اساسنامه محقق می شود. شرکت به عنوان قرارداد شرکت از روز امضای اساسنامه تشکیل شده محسوب می شود و تا زمان ثبت شرکت رابطۀ شرکاء تابع قرارداد شرکت و قواعد عمومی قراردادها است. اما شرکت تا زمان ثبت در دفتر ثبت تجارتی و شرکت ها شخصیت حقوقی پیدا نمی کند و تا آن زمان شخص حقوقی در حال تشکیل محسوب می شود. تعهدات مربوط به قبل از تحقق شخصیت حقوقی شرکت را بعدا شخص حقوقی می تواند قبول یا رد کند، در صورت اخیر خود مؤسسین در مقابل اشخاص ثالث مسئول هستند.

4. بعد از امضای اساسنامه باید تشریفات زیر طی شود:

۱- ثبت قرارداد شرکت که جنبه مالی دارد و باید ظرف مدت یک ماه انجام شود؛

۲- درج مراتب تشکیل شرکت در روزنامه رسمی در محل مرکز اصلی شرکت. این آگهی باید حاوی نکات اساسی اساسنامه باشد که با حقوق اشخاص ثالث در ارتباط است (نام شرکت، نوع شرکت، میزان سرمایه، مرکز اصلی، موضوع، اسامی مدیران و بازرسان شرکت).
5- ارائه پرونده شرکت و مدارک لازم به دفتر دادگاه تجارت. بعد از طی مراحل یادشده مؤسسین و اولین مدیران شرکت باید به مرکز تشریفات حقوقی شرکتهایا دفتر دادگاه تجارت برای ثبت شرکت مراجعه کنند و همانطور که گفته شد تقاضا را به شكل الکترونیکی هم می توان ارایه داد. مرکز تشریفات حقوقی صالح به اخذ مدارک است که در شهر مرکز اصلی شرکت واقع شده باشد. صلاحیت این مرکز تنها بررسی شکلی مدارک است. در صورت ناقص بودن مدارک متقاضی ۱۵ روز فرصت دارد تا مدارک را تکمیل کند. چنانچه مدارک کامل باشد، مرکز مذکور همان روز مدارک و پرونده را به مرجع ثبت شرکت می فرستد.
تقاضای الکترونیکی ثبت شرکت در یک برگ صورت می گیرد و حاوی نام شرکای شرکت و مدیران و بازرسان، مرکز اصلی و موضوع شرکت است. به ضميمه تقاضانامه لازم است مدارک زیر پیوست شود تا بعدا به دفتر دادگاه تجارت تحویل داده شود

مدارک لازم برای ثبت شرکت های تجاری 

١- دو نسخه برابر با اصل شده از اساسنامه چنانچه در دفتر اسناد رسمی تنظیم شده باشد و دو نسخه اصل از آن چنانچه عادی باشد؛

۲- دو نسخه از صورتجلسات مربوط به تعیین و ذکر نام اعضای ارکان مدیریت، اداره، راهبری، نظارت و کنترل شرکت، چنانچه این افراد در اساسنامه معین نشده باشند. و چنانچه آورده شرکت غیر نقدی باشد (در خصوص شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت سهامی) دو نسخه از گزارش ارزیابی آن. چنانچه شرکت سهامی باشد دو نسخه از گواهی تأدیه سرمایه شرکت به همراه فهرست پذیره نویسان (چنانچه شرکت سهامی عام باشد) و دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین شرکت مدارک فوق به پرونده شرکت در حال تشکیل در دفتر ثبت تجارتی و شرکت ها ضمیمه می شود. این مدارک می توان برای اطلاع رسانی به اشخاص ثالث مورد استفاده قرار گیرد. در عمل مدارک فوق و تقاضای ثبت شرکت در همان روز توسط مرکز تشریفات حقوقی به دفتر دادگاه تجارت فرستاده می شود. مرکز تشریفات حقوقی نسخه ای از برگ تقاضانامه ثبت شرکتها را به مراجع دولتی و عمومی ذیربط مانند اداره مالیات، صندوق بازنشستگی و ... می فرستند.
مدیر دفتر دادگاه تجارت بعد از ارسال مدارک توسط مرکز تشریفات حقوقی آن را از جهت انطباق با قوانین و مقررات مورد بررسی قرار می دهد و در صورت کامل بودن مدارک ظرف مدت حداکثر یک روز کاری بعد از دریافت مدارک نسبت به بررسی و ثبت آن اقدام کند. چنانچه پرونده پیچیده باشد این مهلت به 5 روز کاری افزایش می یابد. چنانچه مدارک ناقص باشد یا منطبق با مقررات نباشد، تقاضای ثبت شرکت را رد می کند که البته به تصمیم مدیر دفتر می توان اعتراض کرد.
از زمان تصویب قانون ابتکار عمل اقتصادی در سال ۲۰۰۳، مدیر دفتر دادگاه تجارت در صورت کامل بودن پرونده باید به صورت مجانی رسید ایجاد شرکت» را به متقاضی بدهد. با این رسید که در بردارنده عبارت «در انتظار ثبت» است، متقاضی می تواند به مراجع مختلف مراجعه کند و مقدمات تشکیل شرکت را انجام دهد؛ برای مثال، تقاضای اختصاص یک خط تلفن بدهد. قبلا نیز گفتیم که شماره ای تحت عنوان شماره سیرن (Siren به هر شرکتی اختصاص می یابد. پس از پایان تشریفات و مراحل ثبت شرکت و اختصاص شماره شناسایی به شرکت، مدیر دفتر دادگاه تجارت باید به متقاضی «خلاصه آگهی ثبت شرکت» بدهد. بعد از اتمام مراحل فوق شرکت شخصیت حقوقی پیدا می کند. مدیر دفتر دادگاه تجارت بعد از دریافت اعلامیه اختصاص شماره سیرن توسط مؤسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی آگهی تشکیل شرکت را به بولتن رسمی آگهی های مدنی و تجاری (Bodacc) می فرستد. این آگهی که در سطح ملی منتشر می شود حاوی اطلاعات اصلی شرکت تشکیل شده است. "

مزایای ثبت شرکت در فرانسه
  • با ثبت شرکت در کشور فرانسه ، فرد می تواند 3 سال اجازه اقامت در این کشور را به خود اختصاص دهد .
  • اقامت در این کشور می تواند شامل اقامت فرزندان زیر 25 سال و والدین بالای 65 سال شود
  • با ثبت شرکت در این کشور دیگر لازم به ماندن در کشور نیست
  • بعد از گذشت 5 سال می توان درخواست اقامت در این کشور را از کنسولگری فرانسه اتخاذ کرد

ثبت شرکت های تجاری در کم ترین زمان 

موسسه ارزان ثبت با در نظر گرفت تمام اصول جهانی ثبت شرکت ها در حداقل زمان ممکن کارهای ثبت شرکت در کرج ، تهران و تمامی شهرهای کشور را با بهره مندی از آخرین اصول ثبت شرکت ها در جهان انجام خواهد داد . هم چنین این موسسه با انجام امورات ثبت شرکت ها در خارج از کشور به صورت شرکت های بین المللی شرکت متقاضیان را به ثبت خواهد رساند . تنها کافی است با شماره تماس های زیر تماس بگیرید تا از مزایای مشاوره رایگان موسسه ثبت شرکت و برند ارزان ثبت بهره بگیرید و یا با مراجعه حضوری به این موسسه و ارائه مدارک معتبر و مجوزهای اخذ شده از مراجع آینده کاری خود را تضمین کنید . 

 

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ارزان ثبت

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://nocr-ag.ir

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ( مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) - ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی) - ثبت اختراع و ثبت بین المللی اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت تاسیس شرکت

گونه ای از شرکت که تحت تسلط و چیرگی قانون و قوانین تجارتی تشکیل می شود و مقصود و نیت از تشکیل و به وجود آوردن آن به دست آوردن سود و رجحان و تقسیم نمودن آن در میان اعضا می باشد و تمامی فعالیت های شرکت اطراف کارهای تجاری و بازرگانی را در بر می گیرد.

اسامی شرکت های بازرگانی

اسم شرکت جزء مهم ترین و شاخص ترین گام برای ثبت برند است که شباهتی به اسم ثبت شده قبلی نداشته باشد . برای تشخیص مراجعه و جستجو اطلاع به سایت مراجعه می نمایید .

انواع شرکت های تجاری در حقوق ایران

در ماده ۲۰ قانون تجارت انواع شرکت های تجاری در هشت قسم بر شمرده شده است، در مواد دیگر قانون تجارت و سایر قوانین به گونه های دیگری از شرکت تجاری اشاره شده که هر چند ویژگی های خاصی دارند، اما از لحاظ ماهیت به یکی از هشت نوع ذکر شده در ماده ۲۰ بر می گردد.

ماهیت حقوقی شرکت های تجاری

ماهیت حقوقی شرکت های تجاری - با توجه به اختلاف نظر حقوقدانان در مورد تعریف شرکت تجاری، راجع به توصیف و تبیین ماهیت حقوقی شرکتهای مزبور نیز در میان حقوقدانان اختلاف نظر وجود دارد که در مجموع سه دیدگاه را می توان مورد اشاره قرار داد.

مفهوم شرکت مدنی

مفهوم شرکت مدنی - قانونگذار شرکت را به عنوان یکی از عقود معین در کنار سایر عقود معین در فصل هشتم از باب سوم جلد اول قانون مدنی معرفی و به بیان احکام و آثار آن پرداخته است.ماده ۵۷۱ ق.م در مقام معرفی شرکت مقرر داشته است: «شرکت عبارت است از اجتماع حقوق مالکين متعدد در شيء واحد به نحو اشاعه»..

حقوق فرانسه و انگلستان در زمینه ثبت شرکت

حقوق فرانسه و انگلستان در زمینه ثبت شرکت - در حقوق فرانسه هر گونه شخصیت حقوقی، از جمله شرکت های تجاری، باید نزد مراجع صالح به ثبت برسد.در انگلستان ثبت شرکت ها نزد «اتاق شرکت ها صورت می گیرد که وابسته به وزارت کسب و کار، اختراعات و مهارت ها است.

مدیریت شرکت مختلط سهامی

مدیریت شرکت مختلط سهامی - در هریک از شرکت های مختلط سهامی، هیئت، لااقل مرکب از سه نفر از شرکا، برقرار می شود و این هیئت را مجمع عمومی شرکا، بلافاصله بعد از تشکیل قطعی شرکت و قبل از هر اقدامی در امور شرکت معین می کند، انتخاب هیئت بر حسب شرایط مقرر در اساسنامه شرکت تجدید می شود

انواع معاملات تجارتی

انواع معاملات تجارتی - معاملات تجارتی بر دو قسم اند:الف- معاملات تجارتی ذاتی ب- معاملات تجارتی تبعی - - معاملاتی که ذاتا تجارتی هستند و در صورتی که شخصی شغل او منحصر به یکی ازآنها باشد تاجر شناخته میشود. معاملاتی که به اعتبار تاجر بودن یکی از طرفین، تجارتی محسوب می شود و آنها را معاملات تجارتی تبعی

جستجو برای انتخاب نام شرکت

افرادی حقوقی همانند افراد حقیقی برای خود اسمی دارند. بنابراین برای ثبت شرکت نیاز است که طبق نوع شرکت و موضوع آن و مبلغی که میتواند هزینه کند نامی را انتخاب نماید تا خود را با اسم متفاوت از دیگر رقبا جدا کند.

نقش ثبت شرکتها در ممیزات شرکت

نقش ثبت شرکتها در ممیزات شرکت -اشخاص اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی در جامعه از حقوق و تکالیفی برخوردارند و اعمال این حقوق و تکالیف منوط به شناسایی آنها است. در گذشته چون روابط افراد چهره به چهره بود و جوامع انسانی عمدتا در روستاها و شهرهای کوچک و کم جمعیت شکل گرفته بودند، شناسایی اشخاص حقیقی با مشکل

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟