لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ی غیر تجاری مناطق آزاد ثبت شعبه و نمایندگی خارجی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

مراحل ثبت برند


چنانچه فعالیتی انجام می دهید و قصد دارید خود را در این صنعت  به بازار مرتبط با کار خود معرفی کنید و با یک اسم خاص تبلیغات انجام دهید و آن اسم را در محیط کار خود بر روی ست اداری خود و یا محصولات خود درج و استفاده کنید باید ثبت برند و یا لوگو و یا ثبت علامت تجاری انجام دهید . زیرا چنانچه این کار را نکنید  بعد از تبلیغات و شناختن اسم تجاری شما به ناگاه می بینید که آن نام توسط شخص دیگری به ثبت رسیده و حتی با شکایت آن شخص احتمال می رود که نتوانید به کارتان ادامه دهید و یا نتوانید از آن برند  و اسم برای فعالیت خود دیگر استفاده کنید و به ناچار ان را تغییر دهید ، پس می بینید که ثبت برند برای کلیه فعالان اقتصادی ، امری اجتناب ناپذیر است . لذا خالی از لطف نیست که مراحل این کار مهم یعنی ثبت برند را نیز بدانید .

مراحل ثبت برند

مراحل ثبت برند یا علامت تجاری

به منظور ثبت برند اداره مسئول اداره مالکیت صنعتی می باشد که مرجع ثبت برند در ایران است .

مرحله اول : استعلام گرفتن از برند جهت اطلاع از اینکه آیا ثبت برند شما با اسمی نباشد که قبلا این اسم برای شخص دیگر با همان شغل ثبت شده باشد.

مرحله دوم : طراحی لوگو یا اسم برند به شکلی متفاوت و در عین حال مرتبط با شغل شما و مطابق با قوانین تجارت

مرحله سوم : مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی به آدرس http://iripo.ssaa.ir/ و انتخاب گزینه اظهارنامه علامت تجاری و  ورود اطلاعات مربوط به متقاضی و مشخصات خود برند و یک نمونه از آن با فونت  و زبان مورد نظر ( فارسی- لاتین – یا هر دو )

مرحله چهارم : رسید ابلاغ پذیرش ثبت نام اولیه یا رد آن پس از 35-40 روز کاری از طریق خود سامانه و نیز ارسال پیامک به شماره درج شده در سایت به هنگام  ثبت اظهارنامه

مرحله پنجم : چنانچه رسید تایید را گرفتید لازم است که مدارک لازم برای ثبت برند را به آدرس اداره مالکیت در پاکت مخصوص به آن اداره ارسال نمایید .و اگر رسیدی مبنی بر رد ثبت نام گرفتید باید ایراد وارد شده را رفع کنید.

مرحله ششم : مجددا" مثل مرحله چهارم منتظر ابلاغ تایید یا عدم تایید مدارک خود بمانید .

مرحله هفتم : این مرحله از مراحل ثبت برند نیز به مانند مرحله پنجم است .یعنی چنانچه مدارک تایید شود سراغ مرحله بعد می روید و چنانچه تایید نشود باید نقص درج شده در ابلاغیه رد را رفع نمایید.

مرحله هشتم بعد از تایید نهایی جهت چاپ آگهی نوبت اول ثبت برند در روزنامه رسمی قوه قضاییه اقدام می نمایید که حدود 5 الی 10 روز کاری زمان می برد .

مرحله نهم : طبق قوانین باید به مدت یک ماه بعد از رویت آگهی صبر کنید و اگر کسی نسبت به برند در دست اقدام شما اعتراضی دا شت از طریق اداره مالکیت به شما اعلام می شود تا رضایت اور را به دست آورید و گاهی حتی ممکن است منجر به تغییر برند شود که البته استعلام برند که در مرحله اول به آن اشاره کردیم میزان احتمال این موضوع را خیلی کم می کند.

مرحله دهم : در نهایت چنانچه که رضایت معترض کسب شد و یا اصلا ظرف یک ماه هیچ اعتراض و شکایتی نسبت به برند شما طرح نگردید . لازم است که برای بار دوم اقدام به چاپ آگهی کنید.

مرحله نهایی :  آخرین مرحله از مراحل ثبت برند اخذ تصدیق برند ده ساله به صورت حضوری از مرجع ثبت برند می باشد.

مشاوره آنی

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟