لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تعاونی
ثبت برند
ثبت نشان و علامت تجاری ثبت لوگو استعلام برند
خدمات
ثبت صورتجلسات
تغییر آدرس شرکت تمدید هیئت مدیره نقل و انتقال سهام ورود و خروج شریک
خدمات اداری
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع
خدمات مالیاتی
دفاتر پلمپ تجاری تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی ارزش افزوده
تماس با ما

مراحل اخذ جواز تاسیس صنایع


جواز تاسیس ، مجوزی است که به اشخاص حقیقی و یا حقوقی یا بهتر است گفت به شرکت و یا افراد داده میشود که داین جواز ها درزمینه ی کاری که انجام میدهند و مرتبط با فعالیت انها است داده میشود .

شرکت ها و اشخاص در چارچوب واحدهای حقیقی و حقوقی قادر می باشند جواز تاسیس صنایع را اخذ نمایند شایان ذکر است که اخذ جواز تاسیس صنایع منوط به این می باشد که قصد تاسیس واحد تولیدی مانند کارخانه یا شرکت را داشته باشند.اخذ جواز تاسیس صنایع نخستین گام به منظور تاسیس و یا راه اندازی واحد تولیدی می باشد.

هنگامی که می خواهید جهت اخذ جواز تاسیس مبادرت نمایید باید مشخص نمایید که می خواهید کارخانه را برای شرکت خاص و یا شخص خاص تاسیس نمایید.چنانچه جواز تاسیس تحت شرکت خاصی می باشد باید به صورت حقوقی صادر شود و در صورتی که برای شخص خاصی باشد به صورت حقیقی صادر می گردد.مالکان این جواز قادر می باشند در یکی از شهرکهای صنعتی که در متن جواز قید شده است کالاهایی که در جواز مشخص شده است را تولید کنند.

به مدت یکسالاز تاریخ صدور اخذ جواز تاسیس اعتبار دارد و پس از سپری شدن یکسال براساس میزان پیشرفت قابل تمدید می باشد و در صورتی که از جانب متقاضی هیچ گونه اقدامی صورت نگیرد اعتبار جواز تاسیس خود به خود از اعتبار ساقط می شود.

جواز تاسیس قابلیت انتقال به غیر را دارد و برحسب نوع فعالیت اقتصادی که مد نظر کار سرمایه گذار است مرجع صادر کننده ی تاسیس متفاوت می باشد.به عنوان مثال در حوزه تولیدات و صنایع کشاورزی و غذایی ،وزارت جهاد کشاورزی.در حوزه ی کارآفرینی و مشاغل خانگی وزارت کار و تعاون و برای عمده فعالیت های صنعتی ،وزارت صنعت و معدن مرجع صادرکننده ی جواز می باشد.

مراحل اخذجواز تاسیس صنایع

شرایط اخذ نشان سیب سلامت بهداشت

برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر درباره ی شرایط اخذ نشان سیب سلامت بهداشت می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

بعد از صدور و مراحل اخذ جواز تاسیس صنایع می توان نسبت به اخذ پروانه بهره برداری اقدام کرد یعنی قبل از صدور پروانه باید جواز تاسیس گرفته شود.قابل ذکر است که اخذ جواز تاسیس در تهران برای کلیه کالاها به غیر از مواد غذایی به علت آلودگی فقط در شهرک صنعتی سالاریه امکان پذیر است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ جواز تاسیس

مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس شرکتی عبارت است از مدارک هویتی و کارت پایان خدمت مدیرعامل و روزنامه تاسیس و اساسنامه و آخرین روز نامه تغییرات ثبت شرکت مبنی بر تمدید هیات مدیره شرکت.نکته های اخذ جواز تاسیس باید در اخذ جواز تاسیس شرکتی به این نکته توجه داشت که موضوعی که برای آن می خواهید جواز بگیرد باید با موضوع شرکت مرتبط باشد.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی ارزان ثبت در ارتباط باشید و از تجربیات آن ها بهره مد شوید.

مشاوره آنی

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟