صفحه نخست » اخبار و مقالات » ثبت برند در یزد

ثبت برند در یزد

برندینگ تخصصی

موسسه حقوقی ثبت نوول با تیم وکلا و کارشناسان حقوقی خود در نظر دارد که در این مقاله از جدید ترین اطلاعات و قواعد شما را مطلع نماید پس تنها کافی است از هم اکنون بخواهید رویکرد مجموعه تان با ثبت برند در یزد تغییر دهید. پس اگر قصد تغییر بزرگی در مجموعه تان را دارید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

ثبت برند در یزد

امروزه هر کسب و کاری در یزد برای شناساندن خدماتی که ارائه می کند به ثبت برند نیاز دارد تا اشخاص عادی با مشاهده آن برند ببینند که این علامت مربوط به کدام شرکت یا تولیدکننده می باشد و همان کالاهایی را خریداری کند که برند مورد نظر بر روی آن حک شده است. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

نکات ثبت برند در یزد

برای ثبت برند باید نکات زیر را رعایت نمایید:

 • نکته1: ابتدا توجه نمایید که متقاضی ثبت برند شخص حقیقی یا شخص حقوقی می باشد تا نسبت به آن اظهار نامه ثبت برند  را تکمیل نمایید.
 • نکته2: بعد از دریافت تأیید ثبت توجه داشته باشید تا انجام مرحله بعد تنها سی روز زمان دارید و بعد از آن تأیید درخواست ثبت شما منقضی می شود.
 • نکته3: در صورت رد برند شما می توانید از دانش تیم وکلا و کارشناسان ثبت نوول استفاده کنید و اعتراض ثبت برند یزد را داشته باشید.
 • نکته 4: شما ظرف سی روز از تاریخ انتشار روز نامه اول نمی توانید اقدامی برای ثبت داشته باشید زیرا این مدت زمان برای این می باشد که اگر کسی برای ثبت برند شما اعتراضی دارد به اداره ثبت علائم تجاری مراجعه نماید.
بیشتر بدانید ...
استعلام برند

مراحل ثبت برند در یزد

 1. تکمیل فرم اظهار نامه ثبت برند در سامانه ثبت علائم تجاری.
 2. دریافت ابلاغیه بت برند بعد از حداکثر 45 روز از ارسال اظهار نامه ثبت برند.
 3. پرداخت روزنامه نوبت اول برند حداکثر ظرف 30 روز از تاریخ ابلاغ تأیید ثبت برند.
 4. پرداخت هزینه ثبت برند بعد از 30 روز از تاریخ انتشار روزنامه رسمی نوبت اول.
 5. پرداخت هزینه ثبت روزنامه رسمی نوبت دوم بعد از صدور شماره ثبت برند .
 6. تشکیل پرونده ثبت برند اداره ثبت علائم تجاری استان تهران جهت صدور گواهی نامه ثبت علائم تجاری یزد.
برندینگ تخصصی

ثبت برند در یزد

شرایط ثبت برند در یزد

 • برای اینکه بتوانید ثبت برند در یزد داشته باشی باید شرایط ثبت برندو علامت تجاری را داشته باشید، شرایط ثبت برند عبارت است از:
 • شرط اول ثبت برند در یزد داشتن سن قانونی می باشد، متقاضیان ثبت برند باید حداقل سن قانونی 18 سال را داشته باشند.
 • داشتن مجوز مرتبط به نام متقاضی یکی دیگر از شرایط ثبت برند می باشد.
 • داشتن کارت بازرگانی بری برند هایی که فارسی نیستند یا بی معنا هستند.
 • داشتن برند فارسی در صورتی که کارت بازرگانی نداشته باشید.
 • عدم تکراری بودن برند یکی دیگر از شرایط ثبت برند می باشد که با استعلام قبل از ثبت می توانید آن را رفع نمایید، استعلام برند را از مشاوران ثبت نوول دریافت کنید.

هزینه ثبت برند در یزد

هزینه ثبت برند در یزد بسته به درخواست متقاضی دارد، گاهی متقاضی قصد ثبت برند خود در یک یا چند طبقه را دارد و در برخی موارد متقاضی قصد ثبت برند خود در طبقات زیادی را دارد و بسته به درخواستی که دارد هزینه حق ثبت آن و باکس روزنامه های نوبت اول و دوم آن افزایش پیدا می کند.

بیشتر بدانید ...
ثبت برند در کرمان

مدارک ثبت برند در یزد

مدارک ثبت برند بسته به اشخاصی دار که متقاضی ثبت برند تخصصی و سریع دریزد هستند، این متقاضیان یا اشخاص حقیقی هستند و یا شرکت ها هستند هر چند یک سری مدارک وجود دارد که هر متقاضی برای ثبت برند باید آنها را دارا باشد، این مدارک عبارت است از:

 • مجوز فعالیت به نام متقاضی با موضوع مرتبط.
 • کارت بازرگانی برای برند هایی که فارسی نیستند.
 • گواهی امضاء متقاضی در شرکت ها مدیر عامل باید گواهی امضاء بدهد.
 • متقاضی ثبت برند، برندی را برای ثبت در نظر دارد که باید همراه مدارک ارائه شود.
 • وکالت نامه در صورت داشتن وکیل.
 • مدارکی که فقط شرکت ها باید ارائه دهند: کپی کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل، کپی مدارک ثبتی شرکت مثل آگهی ثبت و آگهی آخرین تغییرات شرکت . شماره تلفن به نام مدیر عامل شرکت.
 •   مدارکی که اشخاص حقیقی برای ثبت برند باید ارائه دهند: کپی مدارت ملی و شناسنامه متقاضی یا متقاضیان، شماره تلفن به نام متقاضی.

در چه مواردی ثبت برند در یزد اجباری است؟

ثبت برند در کل اجباری نیست ولی در بعضی از محصولات برای اینکه راهی برای ورود به کسب و کار و فروش داشته باشند باید برند ثبت شده ای داشته باشند تا مردم بتوانند به برند آنها اعتماد کنند و آن را خریداری نمایند، این محصولات محصولاتی هستند که باید استاندارد های لازم تولید را نیز دریافت کنند، مثل سیب سلامت، علامت استاندارد و… این استاندارد ها برای فروش محصولاتی نظیر محصولات غذایی، محصولات آرایشی و بهداشتی، محصولات شیمیایی و …

خاطر نشان می شویم که ثبت برند برای هر کسب و کاری این روزها تبدیل به یک الزام شده زیرا این روزها با اندکی تکنیک تبلیغات در فضای مجازی می توانید با پایین ترین هزینه برند تان را معروف کنید در همین خصوص بد نیست بدانید همان طور که فضای تبلیغات ارزان فضای مجازی وجود دار سوء استفاده هایی نیز در این فضا از اسم و اعتبار شما وجود دارد و لازم است که از ابتدا تعابیر احقاق حقوق مادی و معنوی خود را در نظر بگیرید تا از سو استفاده های این فضا در امان بمانید. با ثبت برند در یزد شما می توانید مهم ترین عامل شناخت یک مجموعه یعنی نام آن را به طور انحصاری در ایران داشته باشید.

بیشتر بدانید ...
ثبت برند در یاسوج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :